کد خبر: 139333 A

معاون عربی و افریقایی وزارت خارجه در جمع خبرنگاران:

اخرین اطلاعات نشان می دهدنیکبخت دیگر دیپلمات بازداشت شده ایران در سلامت کامل است و تلاشها برای آزادی وی در جریان است.

معاون عربی افریقایی وزارت امور خارجه گفت: نگاه غیر واقع بینانه برگزار کنندکان ژنو ۲ به عدم نتیجه گیری در این نشست خواهد انجامید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر عبداللهیان در حاشیه مراسم ختم شهید ابوالقاسم اسدی در جمع خبرنگاران، درباره تحولات ژنو ۲ اظهار داشت: از ابتدا معلوم بودکه ژنو ۲ به نتیجه مطلوب نمی رسد، زیرا طرفهای بین المللی و منطقه ای که در آن حضور یافتند با یکدیگر اختلاف دیدگاه فراوانی داشتند. برخی از طرفها در پی پایان دادن به اقدامات تروریستی در سوریه و برخی دیگر به دنبال خلع بشار اسد از قدرت بودند، این اختلاف نظر ها در کنار عدم برنامه ریزی واقع بینانه منجر به آن چیزی است که امروز در سوریه می گذرد.

وی افزود: بخش نمایش سیاسی اجلاس ژنو تقریبا به خوبی انجام شد، اما آن بخش که به جوهره اصلی توافق سوری _ سوری مربوط است با اختلاف دیدگاه فراوانی روبرو است، ما اطلاعاتی داریم که طرفهای سوری از نشستن در مقابل یکدیگر و صحبت کردن طفره رفته اند و تلاشهای دبیر کل و اخضر ابراهیمی نیز تا این لحظه موفق نبوده است

معاون وزیر خارجه در خصوص ارتباط عدم نتیجه گیری در این اجلاس با عدم حضور ایران اظهار داشت: ایران به عنوان یکی از طرفهای موثر در حل بحران سیاسی سوریه دارای طرح مشخص بود و ما معتقدیم فرصت برای دنبال کردن این طرح وجود دارد و امروز نیز قطعا مکانیزم آن محدود به اجلاس ژنو ۲ نخواهد بود. نگاه غیر واقع بینانه برگزار کنندگان ژنو ۲ منجر به این خواهد شد که این اجلاس به نتیجه مشخص نرسد، در واقع می توان گفت ژنو ۲ در حالیکه به طور کامل برگزار نشد برای ادامه کارش شکست خورده است.

معاون وزیر خارجه همچنین درباره اخرین اطلاعات درخصوص دیپلمات بازداشته شده کشورمان خاطرنشان کرد: اخرین اطلاعات نشان می دهدنیکبخت دیگر دیپلمات بازداشت شده ایران در سلامت کامل است و تلاشها برای آزادی وی در جریان است.

ایران بشار اسد سلامت سوریه معاون وزیر وزارت امور خارجه وزارت خارجه ژنو واقع بینانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر