کد خبر: 138460 A

قائد رحمت در نطق میان دستور:

بر کسی پوشیده نیست که دولت تدبیر و امید در شرایطی امور اجرایی کشور را تحویل گرفت که وضعیت اقتصادی یک کشور با توجه به تحریم‌ها و سوء مدیریت‌ها از شرایط مناسبی برخوردار نبود.

عضو کمیسیون اجتماعی گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی می‌بایست به سطح مناسب‌تری از قدرت دست یابد که برای کسب این قدرت و امنیت بیشتر و ایجاد موازنه علاوه بر اقتصاد مقاومتی با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مفهوم نرمش قهرمانانه را تحت عنوان یک تاکتیک و یا یک استراتژی جهت ارتقاء سطح روابط خارجی در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباس قائدرحمت درجلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خودٕ گفت: ما در عصر جهانی شدن و وابستگی متقابل پیچیده‌ای به سر می‌بریم که در آن منافع ملی و تامین حقوق آحاد جامعه چراغ راه سیاستمداران و حکمرانان کشورها است.

نماینده مردم درود وازنا درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ضمن حفظ ارزش‌ها و عدم پذیرش هر گونه ظلم و ستم بر اساس سند چشم‌انداز ۲۰ ساله راهبرد کلان خود در مواجهه با معضلات داخلی و خارجی را تعامل سازنده قرار داده‌است. یعنی تعاملی معطوف به حداکثر سازی منافع و حداقل سازی هزینه‌ها. برای ایجاد موازنه در جهت اجماع داخلی و ترمیم سیمای خود در عرصه بین‌المللی با حفظ استقلال و دستاوردهای ملی.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی می بایست به سطح مناسب‌تری از قدرت دست یابد که برای کسب این قدرت و امنیت بیشتر و ایجاد موازنه علاوه بر اقتصاد مقاومتی با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مفهوم نرمش قهرمانانه را تحت عنوان یک تاکتیک و یا یک استراتژی جهت ارتقاء سطح روابط خارجی در دستور کار خود قرار داد که دولت تدبیر و امید نیز در مذاکرات اخیر حداکثر بهره لازم را از آن به دست آورد و صهیونیست‌های جنایتکار و حامیان آنها را غافلگیر و دچار سردرگمی در نقش و بی ثباتی در تصمیم‌گیری کرد.

وی افزود: البته ناگفته نماند بارها گفته‌ایم که ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و معتقدیم که همه قدرت‌های هسته‌ای باید در گام‌های بعدی خلع سلاح شوند تا جهانی سرشار از صلح و دوستی داشته باشیم.

قائد رحمت بیان کرد: بر کسی پوشیده نیست که دولت تدبیر و امید در شرایطی امور اجرایی کشور را تحویل گرفت که وضعیت اقتصادی یک کشور با توجه به تحریم‌ها و سوء مدیریت‌ها از شرایط مناسبی برخوردار نبود که از جمله آن می‌توان به تورم بالا و رکود تورمی رشد اقتصاد منفی و نرخ بیکاری قابل توجه اشاره کرد که این شرایط در همه نقاط و اقشار مختلف کشور یکسان نیست و در برخی استان‌ها در حد بحران است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف گفت: در شهرستان دورود و ازنا علیرغم همه تلاش‌ها متاسفانه بسیاری از طرح‌ها به حالت خود واگذار شده است که فاز ۴ کارخانه سیمان، ‌کمربندی دورود، ‌ باند دوم محوز ازنا - شازند، مجتمع فولاد ازنا و شرکت بهرداد دورود و سد مروک از جمله آنها است که باید مسوولین هر چه سریعتر به آن رسیدگی کنند. همچنین برخی مشکلات زیست محیطی به دلیل عدم توجه زیرساخت‌های شهری در حال افزایش است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: فقر و بیکاری و محرومیت در لرستان بیداد می‌کند وسالانه ده هزار نفر در این استان به دلیل بیکاری و فقر مهاجرت می‌کنند البته نباید از برخی از اقدامات انجام شده مانند آغاز به کار منطقه ویژه اقتصادی و گمرک ازنا پس ازحدود ۱۸سال و فاز اول کارخانه داروسازی ازنا که در دهه فجر به یاری خدا به بهره برداری خواهد رسید، گذشت.

وی ادامه داد: اما برای حل این مشکلات به رییس جمهور و هیات دولت پیشنهاداتی دارم از جمله اینکه از هیات دولت می‌خواهم در اسرع وقت استان لرستان را مقصد سفر خود قرار دهند، کلیه مناطق استان لرستان به عنوان مناطق محروم تلقی شود و به منظور جذب و هدایت سرمایه‌گذاران کلیه امتیازات مناطق ویژه اقتصادی به ویژه معافیت‌های مالیاتی به سرمایه‌گذاران در این استان اعطا شود و در نهایت مطالبات پیمانکاران، ‌ پروژه‌های عمرانی در محل اعتبارات متمرکز دولت تعیین شود.

اقتصاد تورم جمهوری اسلامی ایران حقوق دولت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سلاح هسته ای سیمان مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر