کد خبر: 129327 A

ظریف در دیدار با معاون وزیر امور خارجه ارمنستان:

کوچاریان ابراز امیدواری کرد با سفر متقابل مقامات عالی‌رتبه دو کشور شاهد جهشی در سطح روابط تهران و ایروان در همه ابعاد باشیم.

شاوارش کوچاریان، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان ظهر یک‌شنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار روابط بین ایران و ارمنستان به عنوان دو کشور همسایه را روابطی دیرینه و دوستانه توصیف کرد و افزود: دولت جدید ایران بر توسعه روابط با همسایگان توجه ویژه‌ای دارد و مایلیم این روابط را بیش از پیش گسترش بدهیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به این که هیچ‌گونه مانعی در مسیر توسعه روابط بین تهران و ایروان وجود ندارد، بر وجود ظرفیت‌های فراوان در دو کشور به خصوص در عرصه‌های اقتصادی، تجاری و بازرگانی تاکید و خاطرنشان کرد: تداوم سفرهای متقابل و پیگیری مسوولان دو کشور نقش موثری در روند گسترش روابط دارد.

ظریف با استقبال از دعوت همتای ارمنی خود برای سفر به ایروان، بر ضرورت انجام متقابل سفر مقامات عالی‌رتبه دو کشور برای پیگیری توسعه بیش از پیش روابط تاکید کرد.

او هم‌چنین بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران درباره ضرورت حل و فصل برخی مسائل و مناقشات در منطقه و تقویت و توسعه فضای آرامش و دوستی بین کشورهای منطقه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به مواضع خوب و سازنده ارمنستان در مجامع بین‌المللی، تداوم رایزنی‌ها و همکاری‌ها در عصه‌های منطقه‌یی و بین‌المللی را ضروری دانست.

شاوارش کوچاریان، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که بنا به دعوت همتای ایرانی خود به تهران سفر کرده است، در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم ادوارد نعلبندیان، وزیر امور خارجه کشورش به ظریف، از دیدارها و مذاکرات خود در تهران ابراز رضایت کرد.

کوچاریان ابراز امیدواری کرد با سفر متقابل مقامات عالی‌رتبه دو کشور شاهد جهشی در سطح روابط تهران و ایروان در همه ابعاد باشیم.

وی هم‌چنین با اشاره به بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه ارمنستان بلافاصله پس از اعلام حصول توافق بین جمهوری اسلامی و گروه ۱ + ۵، حمایت این کشور را از روند مثبت این مذاکرات اعلام و از آن استقبال کرد.

ارمنستان ایران جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران دولت کشورهای منطقه گروه ۱ ۵ معاون وزارت خارجه وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر