کد خبر: 120512 A

سفیر کشورمان در لبنان در دیدار با سفیر آلمان در لبنان تاکید کرد؛

موضع اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران، تعیین سرنوشت سیاسی کشورها توسط مردم و حمایت از رأی اکثریت مردمی بر اساس انتخابات آزاد و سالم و نفی دخالت‌های خارجی در امور داخلی کشورها می‌باشد.

کریستین گلاگس سفیر آلمان در بیروت در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با غضفر رکن‌آبادی سفیر کشورمان در لبنان دیدار و پیرامون تحولات منطقه به ویژه سوریه و تأثیرات آن بر لبنان گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار دو طرف در این دیدار بر ضرورت حفظ ثبات و استقرار در لبنان تأکید کردند.

سفیر آلمان در لبنان با اشاره به منافع مشترک کشورها در اجتناب از راه حل نظامی برای بحران‌های منطقه، نسبت به دستیابی هرچه زودتر به راه حل سیاسی برای بحران سوریه ابراز امیدواری کرد.

رکن‌آبادی در این ملاقات تأکید کرد: موضع اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران، تعیین سرنوشت سیاسی کشورها توسط مردم و حمایت از رأی اکثریت مردمی بر اساس انتخابات آزاد و سالم و نفی دخالت‌های خارجی در امور داخلی کشورها می‌باشد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به اقدامات خشونت‌آمیز گروه‌های تکفیری علیه پیروان همه ادیان و مذاهب در سوریه، حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خارجی از این گروه‌های تروریستی را خطری بزرگ برای همه منطقه توصیف کرد و توقف این حمایت‌ها را شرط ضروری برای دستیابی به راه حل سیاسی برای این بحران عنوان کرد.

آلمان انتخابات بحران سوریه جمهوری اسلامی ایران خشونت سوریه گروه های تروریستی لبنان سفیر سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر