کد خبر: 212879 A

مراسم اختتامیه بازی‌های کشوری خوزکه در شهمیرزاد با قهرمانی تیم شهمیرزاد، دومی تیم مازندران و سومی تیم البرز به پایان رسید.

در مراسم پایانی و اهدای جوایز مسابقات کشوری «خوزکه»، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی حضور داشت و در سخنانی، از مردم و مسئولان شهمیرزاد به جهت حفظ سنت‌های بومی و قدیمی و فرهنگ‌های بومی محلی قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا، شهردار شهمیرزاد نیز ضمن تشکر از برگزارکنندگان این بازی‌ها گفت: شهمیرزاد دارای قابلیت‌های فراوانی است که باید بازشناخته شود.

وی افزود طبیعت بکر و زیبای شهمیرزاد، آب و هوای مطبوع، محصولات و آثار تاریخی و انسانهای فرهیخته شهمیرزاد هویت این شهر را رقم زده‌اند که بسیار قابل ارزش هستند و در ادامه از گردو به عنوان محصول طلایی شهمیرزاد یاد کرد که بواسطه این محصول باارزش بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان نیز در شهمیرزاد واقع شده است.

شهردار شهمیرزاد از کشت و صنعت شهمیرزاد با عنوان بزرگ‌ترین سازمان مردم نهاد استان یاد کرد و از مشارکت جویی و مشارکت پذیری مردم شهمیرزاد در اینگونه مسایل ابرازخوشنودی کرد.

علی امینی‌شاد ادامه داد: عناصر طبیعی، واقعیت‌های تاریخی و ظرفیت‌های شهمیرزاد بسیار زیاد بوده و نباید گذاشت شاهد واماندگی شهمیرزاد در بخش‌های مختلف باشیم.

شهردار شهمیرزاد خواستار مطرح شدن بازی خوزکه در سطح ملی شد و برای برگزاری بازی‌ محلی خوزکه به صورت آسیایی و حتی جهانی اعلام آمادگی کرد.

آثار تاریخی بازی جهان صنعت طبیعت مجلس شورای اسلامی نماینده مردم کشوری شهمیرزاد خوزکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر