کد خبر: 242425 A

هاشمی:

بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ بیمار ضایعه نخاعی کم‌برخودار تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: در حال حاضر ۱۰۰ هزار بیمار ضایعه نخاعی در کشور داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه مراسم افتتاح بنیاد معلولان فاطمه زهرا ایرانیان ویژه معلولان ضایعه نخاعی در جمع خبرنگاران گفت: این مرکز اولین بنیاد تخصصی خدمت‌رسانی به نیازمندان و معلولان است که توسط معلولین خیلی شدید راه‌اندازی و اداره می‌شود.

وی افزود: درحال حاضر بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مرکز تخصصی برای معلولان داریم، اما وجه ممیزه این بنیاد با سایر مراکز آن است که توسط خود معلولین افتتاح شده و اداره می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۰ هزار بیمار ضایعه نخاعی در کشور داریم، گفت: همچنین در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ بیمار ضایعه نخاعی کم‌برخودار تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و خدمات رایگان و ویزیت در منزل دریافت می‌کنند.

وی در ادامه اعلام کرد: اولین مرکز تخصصی بیماران ضایعه نخاعی مولوی در بهمن ماه در تهران افتتاح خواهد شد که پس از اتمام اجرای پایلوت آن این طرح را توسعه خواهیم داد.

هاشمی افزود: این مرکز خدمات حمایتی و پزشکی را به معلولان ضایعه نخاعی ارائه می‌دهد.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: معمولا بیماران ضایعه نخاعی با معلولیت شدید وارد سازمان بهزیستی می‌شوند، اما با حمایتهای مددکاری اوضاع بهتری پیدا خواهند کرد.

هاشمی در خصوص عیدی مددجویان سازمان بهزیستی گفت: عیدی مدد جویان در بهمن ماه پرداخت می‌شود و مبلغ آن معادل یک ماه مستمری است، همچنین هشت منطقه از مناطق کم برخوردار، حمایتهای ویژه‌ای دریافت خواهند کرد.

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت حادثه آسایشگاه معلولان پدربزرگ گفت: نتایج پزشکی قانونی در مورد این حادثه هنوز اعلام نشده است.

بهزیستی پوشش خدمت رسانی زهرا عیدی معلولان سازمان بیمار ضایعه نخاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر