کد خبر: 242319 A

با توجه به پایداری هوا و تجمع آلاینده‌ها در هوای شهر تهران، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون فراتر از حد مجاز بوده و وضعیت کیفی هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

با توجه به پایداری هوا و تجمع آلاینده‌ها در هوای شهر تهران، مرکزی پایش آلودگی هوای استان تهران۲۴ دی ماه اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این اطلاعیه بدین شرح است: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران به آگاهی می‌رساند، با توجه به پایداری هوا و تجمع آلاینده‌ها در هوای شهر تهران، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون فراتر از حد مجاز بوده و وضعیت کیفی هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

از این رو توصیه می‌شود؛ افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کرده و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی مدت را در فضای باز کاهش داده و از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری کنند. شایان ذکر است با توجه به پیش بینی‌های صورت پذیرفته انتظار می‌رود تا فردا نیز کیفیت هوا کماکان در شرایط ناسالم باقی بماند.

بیماری های قلبی دی ماه سالمندان شهر تهران قطر کودکان هوا هوای ناسالم حساس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر