کد خبر: 236812 A

وزیر بهداشت:

آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو از استانداردهای پیشرفته دنیا برخوردار است و مورد تائید سازمان جهانی بهداشت و اتحادیه اروپاست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استمرار نظارت بر محصولات غذایی و پیگیری در آن ضروری است.

به گزارش ایلنا؛ سیدحسن هاشمی گفت: آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو از استانداردهای پیشرفته دنیا برخوردار است و مورد تائید سازمان جهانی بهداشت و اتحادیه اروپاست.

وی در ادامه افزود: این آزمایشگاه نیاز به حمایت و گسترش دارد، البته باید مراقب باشیم که اگر مشکل جدیدی پیش آمد آنها را کشف کرده و راه حل مناسب برای رفع آن موارد پیدا کنیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف آز مایشگاه ها نظارت است، گفت: امیدواریم بتوانیم با تقویت بخش نظارتی، آرامش مردم را فراهم کنیم و در این راه ما سخت‌گیر هستیم و اگر مشکلی وجود داشته باشد، جلوی آن مشکل را خواهیم گرفت.

وزیر بهداشت در ادامه از قاطعیت مسئولین سازمان غذا و دارو در این زمینه قدردانی کرد و گفت: ما نیز حداکثر حمایت را از این سازمان انجام می‌دهیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی در مورد «واکس میوه» و اینکه گفته شده میوه‌هایی نظیر سیب را با پوست نخورید، گفت: توصیه وزارت بهداشت این است که میوه‌ها را قبل از مصرف به خوبی شسته و یا با مواد ضدعفونی کننده ضدعفونی کنند و البته در صورت احتیاط لازم است پوست میوه کنده شده و بعد مصرف شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره اجرای بسته خدمتی حمایت مالی از بیماران صعب‌العلاج و نیازمند در قالب طرح تحول نظام سلامت، گفت: من نگران این هستم که کاری را شروع کنم که نتوانم آن را انجام بدهم لذا درخصوص اجرای این بسته خدمتی، منتظر تصویب بودجه ۹۴ در مجلس هستیم که بعد از تصویب، این بسته خدمتی نیز اجرا خواهد شد.

وزیر بهداشت در گفت و گو با کارشناس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو نیز پیشنهاد داد که اگر بتوانیم قند موجود در آب میوه‌های تولیدی صنایع را ۱۰ درصد کاهش دهیم مخاطرات سلامتی این آب میوه ها را کاهش داده ایم و البته در این راه باید کاری کنیم که ذائقه مردم به سمت مصرف محصولات با قند کمتر هدایت شود.

هاشمی درخصوص سلامتی آب مصرفی نیز گفت: در صورتی که اشکالاتی در مورد آلودگی آب مصرفی دیده شود، وزارت بهداشت قطعا در جهت مراقبت از سلامتی مردم اقدام می‌کند.

وی در پاسخ سوالی درخصوص بخشنامه‌ای که درخصوص عدم دریافت ویزیت مجدد برای دیدن آزمایش‌های پزشکی گفت: در این خصوص هیچ بخشنامه‌ی جدیدی ارسال نشده است و البته در صورتی که خدمات جدید برای بیماران صورت بگیرد، پزشکان ویزیت مجدد می‌گیرند که بسیار طبیعی است.

هاشمی گفت: گاهی با یک ویزیت به تشخیص نهایی نمی‌رسیم که لازم است آزمایشات متعددی نوشته شود و به عبارتی زنجیره‌ای لازم است که پزشک را به نتیجه و تشخیص قطعی برساند.

وی در پایان بر استمرار در امر نظارت تاکید کرد و گفت: لازم است اعتمادی که مردم به ما کرده‌اند را از خود سلب نکنیم و با اطلاع‌رسانی شفاف این اعتماد را حفظ کنیم.

آلودگی آب بودجه بهداشت درمان و آموزش پزشک پوست سازمان غذا و دارو سلامت قند وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر