کد خبر: 230865 A

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

با توجه به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه، بخشی از این ماموریت در کشور به این دانشگاه سپرده شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در جمع اساتید و دست اندرکاران حوزه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از سرمایه گذاری در عرصه پیشرفت دانش سلول های بنیادی به عنوان یکی از برنامه های وزارت بهداشت یاد کرده و گفت: بخشی از این ماموریت به دانشگاه علوم پزشکی شیراز واگذار شده است.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با حضور در برج پژوهشی محمد رسوال اله(ص) دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اساتید و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیدار و گفت و گو کرد.

وی پیشرفت در زمینه سلول های بنیادی، برای درمان بیماری های مزمن را با توجه به گسترش آنها در کشور، یک برنامه ملی عنوان کرد و افزود: با توجه به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه، بخشی از این ماموریت در کشور به این دانشگاه سپرده شده است.

ملک زاده همچنین از اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای توسعه فعالیت‌ها در این زمینه خبر داده و تاکید کرد: باید بتوانیم در حوزه سلول های بنیادی وارد فاز کاربردی آن شویم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: پیش بینی می شود در ۱۰ سال آینده، از این دانش در زمینه درمان بیماری های غیر قابل علاج و صعب العلاج استفاده شود.

وی درمان بیماری های مغزی و عصبی، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های کلیه و کبد را از جمله برنامه های وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی کشور در سرمایه گذاری در این حوزه برشمرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در حاشیه برگزاری این نشست گفت: این نخستین نشست دست اندرکاران پزشکی بازساختی دانشگاه، پس از تصویب راه اندازی پژوهشکده پزشکی بازساختی دانشگاه است که با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار می شود.

سید بصیر هاشمی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد برنامه ها و اولویت های این پژوهشکده، همسو با سیاست ها و برنامه های ملی در عرصه سلول های بنیادی مشخص شود.

وی یادآور شد: هم اکنون پژوهش هایی به صورت پراکنده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در عرصه سلول های بنیادی، از قبیل سلول های پوست، چشم و غضروف، در حال انجام است.

هاشمی خاطرنشان کرد: راه اندازی این پژوهشکده، موجب ساماندهی این پژوهش ها و توسعه آن در دانشگاه علوم پزشکی شیراز می شود.

برج بیماری های قلبی عروقی پوست تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی درمان سرمایه گذاری سلول های بنیادی ملک زاده وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر