کد خبر: 230248 A

رحمتی:

جمعیت هلال احمر در تدارک میزبانی دبیرکل جدید فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است / قرار است؛ برای اولین بار جمعیت هلال احمر ایران به عنوان مرکز آموزش منطقه‌ای معرفی شود.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر درباره انتخاب رئیس جدید جمعیت هلال احمر گفت: هنوز گزینه‌ای برای ریاست این جمعیت قطعی نشده و مطالبی که رسانه‌ها بیان می‌کنند، در حد گمانه زنی است.

وحید رحمتی با اشاره به اینکه هلال احمر همچنان به اجرای برنامه‌ها و اهداف خود ادامه می‌دهد، به خبرنگار ایلنا گفت: جمعیت هلال احمر در تدارک میزبانی دبیرکل جدید فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است. همچنین قرار است برای اولین بار جمعیت هلال احمر ایران به عنوان مرکز آموزش منطقه‌ای معرفی شود.

به گفنه وی اولین سفر غیرعملیاتی " الحاج اس سی " دبیرکل جدید فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در همین ماه به تهران انجام می‌شود و برنامه‌های ویژه‌ای از جمله امضای تفاهم نامه‌های مختلف در زمان حضور وی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: حضور بالا‌ترین مقام اجرایی فدراسیون در ایران، به عنوان هماهنگ‌کننده میان جمعیت‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

رحمتی درباره انتخاب رئیس جدید جمعیت هلال احمر گفت: هیچ گزینه‌ای برای ریاست جمعیت هلال احمر ایران قطعی نشده و انتخاب رئیس برای این جمعیت تاکنون در دستور کار شورای عالی قرار نگرفته است.


وی افزود: جایگاه ریاست هلال احمر یک جایگاه حاکمیتی است و اعضای شورای عالی هلال احمر رئیس جمعیت را انتخاب می‌کنند.


وی با اشاره به اینکه جایگاه جمعیت هلال احمر خاص و در سوانح و حوادثمعین دولت است، افزود: نفر اول اجرایی در این جمعیت دبیرکل است، وی حتی در سوانح و حوادثنفر اول پاسخگویی به افکار عمومی و مسئولین است.


رحمتی با اشاره به اینکه جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر ماهی یک بار برگزار می‌شود و بنا بر ضرورت تعداد جلسات بیشتر می‌شود، افزود: روز سه شنبه جلسه ماهانه شورای عالی برگزار شد، اما موضوع انتخاب رئیس برای این جمعیت در دستور کار جلسه نبود. زمان برگزاری جلسه آینده این جمعیت نیز مشخص نیست و بنا به ضرورت و دستور کار تشکیل می‌شود.

اعضای شورای ایران جمعیت هلال احمر دولت رسانه روابط عمومی صلیب سرخ هلال احمر فدراسیون جمعیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر