کد خبر: 217068 A

بدیهی است کماکان این شورا چشم انتظار تصمیمات قاطع حضرتعالی در خصوص مسایل پرستاری کشور است.

اعضای شورای عالی نظام پرستاری در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت خواستار تشکیل ستاد پیگیری اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی شدند.

در نشست اخیر اعضای شورای عالی نظام پرستاری، برابر مصوبه یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه این شورا، نامه ای خطاب به وزیر بهداشت تنظیم شد.

متن کامل نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر هاشمی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
با اهداء سلام و تحیت

احتراماً پیرو دستور حضرتعالی مبنی بر تشکیل جلسه هیئت رئیسه شورایعالی نظام پرستاری با معاونت محترم درمان وزارت در خصوص بحثو گفتگو برای حل مسائل و مشکلات پرستاری، به استحضار می رساند طی دو هفته اخیر دو جلسه کاری تشکیل گردیده که بسیاری از نقطه نظرات طرفین به هم نزدیک بوده ولی منتج به یک مصوبه نهایی نگردیده است.

لذا با توجه به اینکه پس از ابلاغ مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت و اعلام تعرفه های جدید پزشکی، از تعرفه های پرستاری(قانون مصوب مجلس) موردی منعکس نگردیده است، تقاضا دارد با توجه به دیدگاه مثبت حضرتعالی در ارتباط با پرستاری به عنوان یک عنصر تأثیر گذار در تیم سلامت و خصوصاً اجرای طرح تحول سلامت و برای کاهش و رفع تنش های ایجاد شده در بدنه پرستاری کشور، دستور مقتضی در خصوص موارد ذیل به مبادی ذیربط صادر فرمایید.

۱ - اعلام رسمی از سوی وزارت مبنی بر عزم جدی برای اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری(پرستاران از دستورات غیر عملی و مکرر وزاری پیشین خسته شده اند.)

۲ - در راستای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، پایلوت قانون مذکور در یکی از بیمارستان های هر استان به مدت دو ماه صورت گیرد.

۳ - تشکیل ستاد پیگیری اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری:

الف: در وزارت با ترکیب ۱ - نمایندگان حوزه‌های معاونت درمان، معاونت توسعه و معاونت پرستاری ۲ - سه نفر از هیئت رئیسه شورایعالی نظام پرستاری که شرح وظیفه این ستاد شامل نظارت بر اجرای طرح، ابلاغ آیین نامه اجرایی مورد نیاز، بررسی راهکار های تامین مالی طرح و… باشد

ب: در دانشگاه‌ها با ترکیب ۱ - نمایندگان حوزه های معاونت درمان، پشتیبانی، دفتر پرستاری، دانشکده پرستاری ۲ - چهار نفر از نمایندگان هیئت مدیره های نظام پرستاری استان

۴ - بررسی و رفع نواقص احتمالی پس از دو ماه از اجرای طرح و ابلاغ اجرای طرح در کل بیمارستانها و مراکز آموزشی و درمانی کشور

قابل ذکر است هیچ یک از مفاد نامه شماره ۱۹/۹۳ / س ن مورخ ۹۳/۵ / ۲۶ شورایعالی نظام پرستاری که به توشیح حضرتعالی رسیده است تاکنون اجرایی نشده است. بدیهی است کماکان این شورا چشم انتظار تصمیمات قاطع حضرتعالی در خصوص مسایل پرستاری کشور است.

آیین نامه اعضای شورای بهداشت درمان و آموزش بیمارستان دانشگاه های علوم پزشکی سلامت مشکلات وزارت بهداشت وزیر بهداشت هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر