کد خبر: 212408 A

وزیر بهداشت:

مهم این است که جهت‌گیری‌ها اصلاح شود و مردم به این باور برسند که جامعه پزشکی، منافع مردم را مقدم بر منافع خود می‌داند.

وزیر بهداشت گفت: بخشی از توفیقات وزارت بهداشت، مرهون همکاری انجمن‌های علمی است و باید از فضای مثبتی که شکل گرفته به نحو احسن و به نفع مردم بهره برداری لازم را انجام دهیم.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید حسن هاشمی در نخستین نشست کار‌شناسی انجمن‌های گروه‌های پزشکی با اشاره به اینکه، تحولاتی که در حوزه سلامت اتفاق افتاده مرهون حمایت‌های مقام معظم رهبری، دولت، مجلس، قوه قضاییه و هیات وزیران است، افزود: روزهای سختی در پیش داریم و هنوز اوایل راه هستیم و باید با همدلی مشکلات حوزه سلامت را به تدریج حل کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: حضور من در این جمع هویتی دوگانه دارد، هم به جهت اینکه مسئول انجمن چشم پزشکی هستم و هم مسئول حوزه سلامت که به هردو افتخار می‌کنم چرا که فرصتی است برای خدمت به مردم که بالا‌ترین عبادت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه هرگونه آسیبی که متوجه‌مان می‌شود از درون خود مجموعه است، افزود: گروه اقلیتی هستند که جهت گیریهای خاص دارند، در حالی‌که باید برای انجام هر گونه فعالیتی، خدمت به مردم را هدف خود قرار دهیم.

هاشمی با تاکید بر نقش موثر انجمن‌های علمی در عملکرد بهتر وزارت بهداشت در حوزه سلامت، گفت: حوزه عملکرد وزارت بهداشت بسیار وسیع است و خود به تنهایی یک دولت محسوب می‌شود و ما گرفتار امور اجرایی خرد و کلانی هستیم، هر قدر هم تلاش مضاعف داشته باشیم، به تنهایی قادر نخواهیم بود تمام آرزوهای این حوزه را تحقق بخشیم.

هاشمی با اشاره به همراهی مجلس، بیمه‌ها و وفاق خوبی که بین سازمان نظام پزشکی و انجمن‌ها و همچنین دولت وجود دارد، گفت: اکنون باید از فضای مثبتی که شکل گرفته به نحو احسن و به نفع مردم بهره برداری لازم را بکنیم.

وی تاکید کرد: جامعه پزشکی باید بداند که موفقیتش هم در خدمت رسانی به مردم و هم در صیانت از اعتبار اجتماعی خودشان است که تحقق این امر در گرو اتحاد، همدلی ورعایت اصول اخلاق حرفه‌ای میسر می‌شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه، نباید انتظار داشت همه خواسته‌ها در یک دولت و دریک دوره تامین شوند، افزود: مهم این است که جهت‌گیری‌ها اصلاح شود و مردم به این باور برسند که جامعه پزشکی، منافع مردم را مقدم بر منافع خود می‌داند.

هاشمی گفت: رفع نقایص در حوزه عملکردی ما مرهون لطف و همکاری انجمن‌های علمی است و اگر محدودیتی در جهت تقویت انجمن‌ها وجود دارد باید بازنگری و برطرف شود.

وزیر بهداشت بر احیای کمیته اخلاق و رعایت موازین علمی تاکید کرد و گفت: در مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت که امیدوارم بتوانیم به سمت واقعی شدن تعرفه‌ها برویم و با پرهیز از غوغا سالاری به ظلمی که به جامعه پزشکی و مردم می‌شود، پایان دهیم. این کار عملی نمی‌شود مگر با ورود به حوزه اخلاق و بهره گیری از پیش‌کسوتان این حوزه برای انجام اصلاحات که از بروز تخلفات پیشگیری کنیم و سعی نکنیم که مدیون مردم نشویم.

اخلاق جامعه پزشکی خدمت رسانی به مردم دولت سازمان نظام پزشکی قوه قضاییه مشکلات مقام معظم رهبری وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر