کد خبر: 189715 A

عضو کمیسیون بهداشت مجلس به ایلنا خبرداد:

«در روستاهای جنوبی تهران همانند ورامین پسماند دام ها را بعد از جمع‌آوری در یک محیط آلوده و غیر بهداشتی می سوزاندند و معلوم نیست ماده ای که از این طریق به دست می آمد در کجا استفاده می‌شود.»

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از سوزاندن پسماند دام ها با موارد مصرف نامشخص در روستاهای جنوبی تهران خبر داد.

شهلا بیات در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به مشاهدات تعدادی از نمایندگان مجلس در این رابطه گفت: موضوع از این قرار است که در روستاهای جنوبی تهران همانند ورامین پسماند دام ها را بعد از جمع‌آوری در یک محیط آلوده و غیر بهداشتی می سوزاندند و معلوم نیست ماده ای که از این طریق به دست می آید در کجا استفاده می شود.

وی افزود: مهم این است که در یک محیط کاملا غیر بهداشتی پسماندهای دام که از رستورانها و قصابی ها جمع آوری می شود سوزانده می شود.

این نماینده مجلس افزود: براساس آنچه شنیدم دو کارگر افغانی با بیل پسماند های دام را می ریختند و می سوزاندند که همانطور که گفتم مشخص نیست ماده ای که بدست می آید برای چه استفاده می شود.

بیات با تاکید براینکه اینها همه نظارت شهرداری را می طلبد، افزود: البته تنها مقصر شهرداری نیست و این نهاد هم به تنهایی متولی نیست بلکه وزارت بهداشت هم باید مشارکت ویژه ای در این زمینه داشته باشد.

بیات خاطر نشان کرد: اگر اراده قوی برای جلوگیری از وقوع این مسائل وجود نداشته باشد به سلامت و بهداشت شهر آسیب وارد می شود.

وی همچنین از آلوده بودن ۵۰ درصد سبزیجاتی که در جنوب تهران کشت می شود خبر داد، وافزود: سبزیجاتی که در قسمت جنوبی تهران کشت می شود با آب فاضلاب آبیاری می شود از همین رو می شود گفت که ۵۰ درصد این سبزی ها واقعا آلوده است و برای شستوی این سبزی ها باید کلی آب مصرف شود.

سلامت شهرداری کمیسیون بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نمایندگان مجلس وزارت بهداشت مصرف تهران دام پسماند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر