کد خبر: 179562 A

وزیر بهداشت اعلام کرد:

ازطریق بومی گزینی می توانیم استعدادهایی را که نمی‌توانند به مدارج عالی دست یابند شناسایی کنیم تا مردمی که فرهنگ های مختلف دارند، از پزشکان بومی منطقه خودشان خدمت دریافت کنند.

وزیر بهداشت گفت: در نظر داریم در آینده با ابزارهای تشویقی، اشتیاق خدمت در مناطق محروم را افزایش دهیم.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی در حاشیه اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور اعلام کرد: در حال حاضر با توجه به آغاز به کار طرح تحول سلامت و کاهش چشمگیر میزان پرداختی بیماران به ده درصد، تعداد مراجعان به بیمارستان های تحت پوشش طرح افزایش چشمگیری داشته و باید به منظور ایجاد تسهیلاتی که بتواند پاسخگوی بیماران باشد، راهکارهایی اندیشید.

وی با اشاره به طرح اعزام نیروی انسانی به مناطق محروم، خاطرنشان کرد: نحوه پرداخت به این نیروها تا به حال موثر نبوده است. در نظر داریم در آینده مشوق هایی را در نظر بگیریم تا بتوانیم اشتیاق برای خدمت در مناطق محروم را در آنها افزایش دهیم.

هاشمی تاکید کرد: در این زمینه امسال بومی گزینی نیز صورت خواهد گرفت. از این طریق می توانیم استعدادهایی را که نمی‌توانند به مدارج عالی دست یابند شناسایی کنیم و امکان خدمت را برایشان فراهم کنیم تا مردمی که فرهنگ های مختلف دارند، از پزشکان بومی منطقه خودشان خدمت دریافت کنند.

بیمارستان پوشش درمان سلامت علوم پزشکی نیروی انسانی وزارت بهداشت مناطق خدمت محروم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر