کد خبر: 165092 A

بیرکل جمعیت هلال احمر:

«به علت وجود کاستی هایی در جمعیت هلال احمر، برنامه طرح تحول را در دستور کار داریم. / آینده نگری، دانش بنیان بودن و مردم مداری از جمله اولویت‌های طرح تحول است.»

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این جمعیت از حاشیه و حاشیه‌سازان دوری می‌کند گفت: پیشاهنگ‌های هلال احمر کار حاشیه‌ای می‌کردند و به همین علت آنها را حذف کردیم.

به گزارش ایلنا، موسوی در نشست خبری خود که صبح امروز به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، گفت: به علت وجود کاستی هایی در جمعیت هلال احمر، برنامه طرح تحول را در دستور کار داریم.

وی افزود: آینده نگری، دانش بنیان بودن و مردم مداری از جمله اولویت‌های طرح تحول است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جمعیت قصد دارد به سمت توسعه نرم افزاری پیش برود گفت: آینده نگری از مهمترین مسایل است و بخاطر همین قصد راه اندازی مرکز اینده نگری داریم که اینده را برای ما رصد کند.

وی با انتقاد از عدم داشتن طرح جامع مدیریت بحران در روستاها گفت: احداثمرکز کاهش خطر پذیری و پیشگیری از جمله کارهایی است که حتما باید انجام شود.

وی به توسعه ناوگان هوایی امداد و نجات اشاره کرد و گفت: اکنون تعداد ۲۰ فروند بالگرد داریم که امیدواریم با حمایت دولت و مجلس و توسعه ناوگان، بتوانیم به تمام کشور خدمات رسانی کنیم.

موسوی به همکاری با وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: در واردات دارو تامین تجهیزات با توجه به سیاستهای دولت ما در کنار وزارت بهداشت خواهیم بود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر به رانش زمین در افغانستان اشاره کرد و گفت: با مقامات افغانستان تماس گرفته شده و انها در حال تصمیم‌گیری برای درخواست کمک از ایران هستند اما امدادگران و اقلام امدادی ما اماده ارسال به افغانستان هستند و ۴۰ تن مواد غذایی به این منظور تهیه شده است.

وی به حذف پیشاهنگها از جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: جمعیت از حاشیه و حاشیه سازان دوری می کند و به دلیل اینکه پیشاهنگها به دنبال حاشیه سازی بودند آنها را حذف کردیم.

موسوی در مورد بیمارستان دبی گفت: این بیمارستان پذیرای بیماران عرب و افریقایی است و به صورت خیلی خوبی خدمات رسانی می کند.

وی در مورد سگهای تجسس افزود: تعداد سگها کم است و ما نیز از زمان زلزله بم درصدد توسعه و افزایش تعداد این سگها برامدیم.

وی در پایان از اعلام امادگی مرکز برای راه اندازی پالایشگاه خون خبر داد و گفت: صحبتهایی شده و با امضای توافقنامه نهایی میان رییس جمعیت و وزیر بهداشت این پالایشگاه احداثمی شود.

افغانستان امداد و نجات ایران جمعیت هلال احمر خدمات رسانی دارو دولت دولت و مجلس زمین هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر