کد خبر: 157630 A

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد؛

بیشترین مصدوم انتقالی در استان اصفهان با ۳۵۲ نفر، مازنداران با ۲۷۱ نفر و خوزستان با ۲۵۹ نفر بود و همچنین استانهای خوزستان ۳۳۱۳۴ نفر و خراسان رضوی با ۱۸۳۸۹ نفر و همدان با ۱۷ ۶۵۶ نفر بیشترین اسکان اضطراری را داشتند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از کاهش ۳درصدی عملیات جاده‌ای و کاهش ۱۸درصدی عملیات‌‌ رها سازی در نوروز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " پیر حسین کولی‌وند " پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود به ارائه گزارش عملیات و خدمات رسانی امداد و نجات در طرح نوروز ۹۳ پرداخت و گفت: در این طرح ۲۴۲۴۴۶ نفر مورد امداد رسانی قرار گرفتند که مصدومین ۴۵۵۳۴ نفر و نجات یافتگان ۵هزار و ۶۰۳ نفر بودند که سه هزار و ۱۰۰ نفر به مراکز درمانی انتقال پیدا کردند و ۳۶۰۶۹ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

کولی وند از کاهش ۳درصدی عملیات جاده‌ای در نوروز امسال خبر داد و افزود: همچنین عملیات‌‌ رها سازی ۱۸درصد و مصدومین انتقالی به مراکز درمانی ۱۰۴درصدی کاهش پیدا کرده است.

به گفته کولی وند عملیات در برف و کولاک با افزایش ۹ برابری و عملیات در سیل و آب گرفتگی افزایش ۶ برابری داشتند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین عملیات و خدمات در روز ۱۳ فروردین با ۵۴۰ مورد بود افزود: بیشترین عملیات و خدمات در استان مازنداران با۵۶۷ مورد، اصفهان ۴۷۷مورد و خوزستان با ۳۶۶ مورد بود.

رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر ادامه داد: بیشترین مصدوم انتقالی در استان اصفهان با ۳۵۲ نفر، مازنداران با ۲۷۱ نفر و خوزستان با ۲۵۹ نفر بود و همچنین استانهای خوزستان ۳۳۱۳۴ نفر و خراسان رضوی با ۱۸۳۸۹ نفر و همدان با ۱۷ ۶۵۶ نفر بیشترین اسکان اضطراری را داشتند.

کولی وند همچنین به بیشترین عملیات جاده‌ای در استانهای اصفهان، مازندران و فارس اشاره کرد و افزود: اصفهان با ۲۷۳ مورد، مازندران ۲۱۰مورد و فارس با ۱۷۵ مورد بیشترین عملیات جاده‌ای را داشتند.

به گفته وی بیشترین عملیات جاده‌ای در محورهای میمه دلیجان با ۲۱ مورد، تهران قم ۲۱ مورد و فارس ۲۱ مورد بود.

رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر به بیشترین عملیات رهاسازی(جاده‌ای) اشاره کرد و افزود: بیشترین این عملیات را در محورهای زاهدان – زابل با ۹ مورد، آباده اصفهان ۹ مورد و سیرجان بندر عباس با ۸ مورد داشتیم.

کولی وند همچنین با اشاره به امداد رسانی در برف و کولاک گفت: استانهای اردبیل با ۲۶۱۲۵نفر، خراسان رضوی ۲۳۹۴۹ مورد و آذربایجان شرقی با ۸۱۷۶ مورد بیشترین امداد رسانی در برف کولاک را داشتند.

وی بابیان اینکه استانهای هرمزگان، کرمان و کردستان بیشترین امداد رسانی در سیل و آب گرفتگی را داشتند افزود: در طرح ملی نوروز ۹۳ خدمات ویژه‌ای به مسافران راهیان نور ارائه شد و اهمیت ویژه‌ای به کاروان راهیان نور دادیم.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۴هزار و ۱۵۵ نفر از مسافران راهیان نور امداد رسانی شده و ۴هزارو ۱۵۶ نفر اسکان اضطراری و ۱۳۶ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند وهمچنین به ۹هزار و ۸۷۶ نفر خدمات سرپایی ارائه شد.

آذربایجان شرقی استان اصفهان جاده خراسان رضوی سازمان امداد و نجات قم نوروز هلال احمر همدان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر