کد خبر: 157523 A

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر اعلام کرد؛

هلال احمر باید پرچمدار مهربانی و محبت در جامعه باشد و ارزش فداکاری هر روز بیشتر به جامعه با عمل و فعالیت‌های نیروهای خدوم به جامعه تزریق شده تا در تمام بدنه جامعه نهادینه شود.

ایلنا: دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: اثر بخشی جمعیت هلال احمر در حوزه فرهنگ با توجه به حضور پرشور جوانان و امدادگران از همه نهاد‌ها بالا‌تر است و باید در این راستا ظرفیت‌ها به فعلیت درآید.

به گزارش ایلنا، " سید احمد موسوی " در اولین جلسه مدیران ستادی و اجرایی جمعیت که به مناسبت برنامه‌ریزی برای شعار سال ۹۳ برگزار شد با تقدیر و تشکر از تمام امدادگران و جوانان پرشور که در طرح نوروزی فعالیت کردند خاطرنشان کرد: اقدامات بسیار خوبی در ایام عید نوروز و در جهت رفاه حال هموطنان انجام شد و تقدیر مسئولان بلند پایه کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استانداران از عملکرد هلال احمر در ایام نوروز حاکی از کارنامه درخشان جمعیت هلال احمر در نوروز است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به انتخاب شعار «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: اقتصاد و فرهنگ یک دغدغه جدی برای مقام معظم رهبری است و باید در سال جدید هر نهادی به سهم خود در عملی شدن این شعار نقش داشته باشد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر به سهم خود به عنوان یک شبکه عام المنفعه و امدادی توان این را دارد در حوزه اقتصاد گام‌های جدی بردارد.

موسوی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اثر بخشی جمعیت هلال احمر در حوزه فرهنگ با توجه به حضور پرشور جوانان و امدادگران از همه نهاد‌ها بالا‌تر است و باید در این راستا ظرفیت‌ها به فعلیت درآید.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر این توانایی را دارد که فرهنگ فداکاری و ایثار را به جامعه تزریق کند افزود: هلال احمر باید پرچمدار مهربانی و محبت در جامعه باشد و ارزش فداکاری هر روز بیشتر به جامعه با عمل و فعالیت‌های نیروهای خدوم به جامعه تزریق شده تا در تمام بدنه جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های ما در راستای عملی کردن شعار سال باید متفکرانه، خلاقانه، هدفمند و اثر بخش باشد تصریح کرد: باید از امروز برای تمام برنامه‌هایمان روزشمار گذاشته و با برنامه‌ریزی درست و احساس دین به جامعه خود فعالیت‌هایمان را انجام دهیم در غیر اینصورت آمدن و رفت بدون هدف، بی‌اثر خواهد ماند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه سازمان‌های امداد و نجات و جوانان دو بال ماموریتی جمعیت هلال احمر محسوب می‌شود افزود: این دو سازمان باید توانمند‌تر و شکوفا‌تر شوند که این هدف جز با ارتقای سطح دانش افراد آموزش دیده و افزایش تجهیزات و توان امدادی بی‌فایده است.

وی بر افزایش توان امدادی در بخش‌های امداد کوهستان، جاده‌ای و سیلاب با تاکید بر ارتقای آموزش‌ها تاکید کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به وجود نقاط آسیب پذیر بسیار در کشور تصریح کرد: علاوه بر طرح‌های موقت که در بازه‌های زمانی سال اجرا می‌شود، در برخی نقاط آسیب پذیر جمعیت هلال احمر بصورت دائمی مشغول به فعالیت است که باید با توجه به اهمیت و ضرورت این مناطق نیروی آموزش دیده و تجهیزات قوی و کافی در اختیار پایگاه‌های امدادی مستقر در این مناطق قرار بگیرد.

موسوی با تاکید بر اینکه توان پایگاه امدادی ما در نقاط مهم و خطرپذیر ما باید به قدری بالا باشد که بودن نیاز به امکانات شهری حداقل ۴۸ ساعت بتوانند ارائه خدمات کنند افزود: پایگاه محوری جزو اساس کار ماست. از این رو باید پایگاه‌های فعال از همه جهت(نیروی انسانی، امکانات، بودجه) تقویت و پشتیبانی شوند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای واکنش سریع، آبروی جمعیت هلال احمر محسوب می‌شوند افزود: نباید در هیچ تیم مستقر در پایگاه‌ها کمبود پزشک تروما، امکانات احیا و هر گونه خلا در فوریت‌های پزشکی مشاهده شود چرا که وجود چنین خلاهایی امدادرسانی را با مشکل روبرو می‌کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به نقش ویژه جمعیت هلال احمر در پاسخگویی به مدیریت بحران افزود: در این زمینه ما باید همانطور که در پاسخگویی به حوادثو بلایا آمادگی و توان خوبی داریم، در زمینه کاهش خطر پذیری بلایا نیز ظرفیت‌های خود را افزایش دهیم. چرا که نقش اصلی در مدیریت بحران را در مرحله اول کاهش خطرپذیری ایفا می‌کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به ضرورت ارتقای عملکرد جمعیت هلال احمر ۹۳، ‌ با محور حرفه‌ای سازی افزود: در هسته مرکزی جمعیت هلال احمر و خصوص امداد و نجات باید از نیروهای حرفه‌ای و آموزش دیده بصورت دائمی بهره گرفته شود چرا که این افراد در سال‌های متمادی در بدنه جمعیت می‌مانند و دانش و توان فکری جمعیت محسوب می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه اولویت‌های کاری امسال جمعیت هلال احمر از دل برنامه‌های ستاد تحول بیرون می‌آید افزود: باید تعریف درستی از نیروهای صف و ستاد داشته و بهره گیری درست از ظرفیت‌های انسانی داشته باشیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه جوانان عضو هلال احمر، جزو سرمایه‌های ما محسوب می‌شوند خاطر نشان کرد: کشور ما در آینده نیاز به مدیرانی فعال و پویا دارد که فرهنگ نیکوکاری را بدانند و مروج نیکوکاری باشند. همچنین مدیران آینده شبکه مدیریت بحران کشور باید از جوانان هلال احمر باشند و یا حداقل کسانی باشند که آموزش‌های هلال احمر را دریافت کرده‌اند.

وی با تاکید بر نخبه‌سازی در حوزه جوانان خاطرنشان کرد: جوانان ما باید در کاهش آسیب اجتماعی اثر گذار باشند و بتوانند نهادهای دیگر را در این زمینه یاری کنند.

وی در خصوص فعالیت‌های آتی جمعیت هلال احمر در حوزه بین الملل گفت: کادرسازی و احصاء جایگاه بین المللی جزو مهم‌ترین برنامه‌های امور بین الملل ما علاوه بر تعامل و گسترش همکاری با کشورهای دیگر است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه موسسه آموزش عالی هلال ایران باید آموزش‌های خود را با فراینده‌ها و برنامه‌های ستاد تحول همسو کند افزود: تمام فعالیت‌های ما باید پژوهش محور و با استناد به آمار مورد قبول و جداول قابل استناد باشد.

موسوی با تاکید بر اینکه در جمعیت هلال‌احمر هیچ حرف و عملی بدون پژوهش و نظرسنجی انجام نخواهد شد تصریح کرد: توان ما را فقط منحنی‌ها باید نشان دهند و نه سخنرانی‌ها. باید صادقانه مدیریت کرد و با آمار درست عملکرد خود را به نمایش بگذاریم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه‌ای به بخش سلامت کشور دارد افزود: منابع بی‌نظیری در این بخش وجود دارد و باید تلاش کنیم با ایفای نقش موثر و اثر بخش، شکوفایی حوزه درمان اضطراری، سازماندهی و تقویت نیروی انسانی با بهره گیری از جامعه پزشکان و جراحان کشور خدمات را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه‌های اقتصادی جمعیت هلال احمر باید تحول جدی داشته باشد افزود: شرکت‌های زیر مجموعه می‌بایست تحول اساسی و مدنظرجمعیت را پیدا کرده‌اند و لذا امیدواریم در سال جدید نقش خود را برجسته‌تر کرده و مشخص کنند چگونه می‌توانند در نظام تحول اقتصادی جمعیت نقش ایفا کنند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر حمایت اقشار کم درآمد جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در سال جدید باید تدابیری اندیشیده شود تا حقوق کارمندان ارتقا یافته و همچنین باید از ظرفیت بانوان در حوزه‌های مدیریتی جمعیت بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به هفته هلال افزود: هفته هلال تبلور همه فعالیت‌های جمعیت است و باید به نحوی شایسته و درخور تقدیر و با همکاری و همدلی همه حوزه‌ها برنامه‌های این هفته برگزار شود

موسوی اظهار امیدواری کرد: در سال جاری با توکل بر عنایت حضرت باری تعالی و اجرای منویات مقام معظم رهبری و تکیه بر دانش و توان درونی، تحول در جمعیت هلال احمر ایجاد شود.

اقتصاد بودجه جاده جامعه جمعیت هلال احمر درآمد سرمایه مقام معظم رهبری منویات مقام معظم رهبری نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر