کد خبر: 152186 A

رئیس مرکز دانش پژوهان و تشکلهای بنیاد شهید خبر داد:

در طرح آلاله در هر استان ۲۲ نفر در قالب ۱۰ نخبه از تهران و ۱۲ نخبه از خود استانها در سه گروه ۷ نفره و برای خدمت رسانی به ۲۰ روستا اعزام می شوند. این طرح جدا از اینکه به مناسبت روز شهید شکل گرفته نشان دهنده آن است که فرزندان شهدا و ایثار گران پس از رشادت پدرانشان اکنون خود به جامعه خدمت می کنند.

ایلنا: رئیس مرکز دانش پژوهان و تشکلهای بنیاد شهید وامور ایثارگران با اشاره به اجرای طرحهای آلاله ها و تکاک توسط این مرکز گفت: طرح تکاک تا اواسط سال ۹۴ سبب ایجاد ۱۰ هزار شغل پایدار جامعه ایثار گری می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نشست خبری مرکز دانش پژوهان و تشکلهای بنیاد شهید وامور ایثارگران، " میعاد صادقی "، رئیس این مرکز با اشاره به تاکید رئیس بنیاد شهید به توانمندی های جامعه ایثارگران گفت: در این راستا مرکز دانش پژوهان و تشکلها و با هدف استفاده بهتر از ظرفیت های جامعه هدف ادغام شدند تا هم از توانایی جامعه نخبه و هم توانمندی ۱۳۹ تشکل جامعه ایثار گر به خوبی استفاده شود.

وی افزود: بیش از ۶۰۰۰ نخبه جامعه ایثارگر در سراسر کشور وجود دارند که در صدد معرفی این افراد و تشکلهای ایثارگری به وزارت خانه ها و سازمانهای اجرایی به صورت فردی و گروهی هستیم و سه تفاهم نامه در حوزه های تامین نیروی انسانی متخصص، ایجاد هسته مطالعاتی، مشورتی و پژوهشی و استفاده از ظرفیت تشکلها منعقد شده است.

طرح تکاک

صادقی ادامه داد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، طرح توسعه کار آفرینی ایثار کشور(تکاک) با مشارکت بانک دی، موسسه اقتصادی کوثر و گروه اقتصادی شاهد بر اساس مصوبات رئیس بنیاد ایجاد شده است. هدف این طرح، توسعه اشتغال و کار آفرینی جامعه ایثارگر در مناطق محروم با استفاده از پتانسیل جامعه ایثارگری است.

وی افزود: بر اساس این طرح در صورت وجود ظرفیت اشتغال و کار آفرینی ۴۹ درصد سرمایه از طریق موسسه اقتصادی کوثر تامین و ۵۱ درصد باقی مانده به شکل قرض الحسنه توسط صندوق مهر امام رضا به ازای هر فرزند شهید ۱۵ میلیون تومان و همچنین صندوق توسعه ملی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۲ درصدی تامین می شود.

رئیس مرکز دانش پژوهان و تشکلهای بنیادگفت: پس از مدتی به صورت تدریجی سهم بنیاد به قسمت خصوصی واگذار و این واحدها مستقل می شوند. تا انتهای سال آینده و شش ماه اول سال ۹۴ پیش بینی می کنیم که از طریق طرح تکاک ۱۰ هزار شغل پایدار برای جامعه ایثارگر ایجاد شود. این طرح می تواند الگویی برای کل کشور باشد.

طرح آلاله

در ادامه صادقی از اجرای طرح آلاله ها خبر داد و گفت: پس از سخنرانی حجت الاسلام شهیدی و سردار انصاری به مناسبت روز شهید موجی از تقاضا از سوی نخبگان جامعه ایثارگری برای اعزام به روستاهای محروم برای کمک به خانواده های شاهد و غیر شاهد شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه این طرح در سه استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان اجرا می شود، افزود: در میان این نخبگان پزشک، روانشناس، جامعه شناس، حقوقدان و مهندس عمران حضور دارند که فردا پس از دیدار با رئیس جمهور عازم این روستاها شده و پس از زیارت قبور شهدا به مناظق محروم می روند.

رئیس مرکز دانش پژوهان و تشکلهای بنیادگفت: در هر استان ۲۲ نفر در قالب ۱۰ نخبه از تهران و ۱۲ نخبه از خود استانها در سه گروه ۷ نفره و برای خدمت رسانی به ۲۰ روستا اعزام می شوند. این طرح جدا از اینکه به مناسبت روز شهید شکل گرفته نشان دهنده آن است که فرزندان شهدا و ایثار گران پس از رشادت پدرانشان اکنون خود به جامعه خدمت می کنند.

وی ادامه داد: در این طرح مشکلات خانواده های ایثارگر در مناطق محروم و روستا ها شناسایی شده به مرکز ارجاع داده می‌شود تا در کل کشور ترتیب اثر داده شود. اختتامیه این طرح نیز با حضور نماینده ولی فقیه در هراستان صورت می گیرد.

اشتغال اقتصاد مقاومتی بنیاد شهید جامعه خانواده خدمت رسانی مشکلات مقام معظم رهبری نیروی انسانی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر