کد خبر: 152019 A

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت:

توریسم سلامت در جزیره کیش در حال شکل گیری است و تصمیم داریم بیمارستان کیش مکانی برای عمل های جراحی مهم و میزبان بیماران از استان هرمزگان، بوشهر و فارس شود.

ایلنا: مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: توریست سلامت در جزیره کیش در حال شکل گیری است و با توجه به تجهیزات پیشرفته پزشکی خریداری شده و حضور پزشکان به نام کشورمان در بیمارستان کیش، این امر میسر می شود.

به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان در مراسم گرامیداشت روز پرستار که با حضور محسن مهر علیزاده و حسین دهباشی از اعضاء هیئت مدیره این سازمان و حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه کیش و شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش عصر شنبه ۱۷ اسفند در مرکز همایش های بین المللی برگزار شد با تبریک روز پرستار گفت: پرستاری شغلی سخت است و با توجه به نیاز این شغل به صبر و استقامت که همانا یکی از خصوصیات زینب کبری(س) است روز ولادت این بانوی بزرگ اسلام را روز پرستار نامیدند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ارتباط با انسان ها هنری است بزرگ، اما ارتباط با فردی که بیمار بوده و دچار مشکل روحی و جسمی می باشد هنری بسی بزرگتر است و پرستار در این حالت پذیرای بیمار بوده و برای آرامشش از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

مونسان با بیان این که گزارش ها حاکی از رضایت مراجعه کنندگان به بیمارستان کیش است گفت: حضور هیات امنای فعال و رئیس دلسوز و پرکار در بیمارستان کیش باعثشده است که سطح رضایتمندی کیشوندان افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به حضور پزشکان به نام و نام آشنای کشورمان در بیمارستان کیش گفت: توریسم سلامت در جزیره کیش در حال شکل گیری است و تصمیم داریم بیمارستان کیش مکانی برای عمل های جراحی مهم و میزبان بیماران از استان هرمزگان، بوشهر و فارس شود.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی نیز در این مراسم با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س)، از ایشان به عنوان صبورترین، مقاوم ترین، بزرگترین و درخشان ترین انسان در عالم یاد کرد و گفت: پرستار در یک زمان هم به وظیفه ملی و انسانی خود عمل می کند و هم به تکلیف دینی خود جامعه عمل می پوشاند و هر چه در این مسیر که عبادتی ارزشمند است اخلاص را مد نظر داشته باشد و در راه رضای خداوند آن را به انجام برساند اجری وافر در انتظار اوست.

امام جمعه کیش با بیان این که در مدیریت جدید سازمان منطقه آزاد کیش، یک جهش و تحول اساسی و عالمانه در حوزه بهداشت و درمان کیش آغاز شده است، از هیات امنای کیش که با نگاه جهادی و دلسوازنه مشغول به فعالیت هستند قدردانی کرد و گفت: در مدیریت جدید بیمارستان، کوچکترین گلایه ای از سوی مردم نشنیدم و این بواسطه ایجاد فضای آرام و با انگیزه در بیمارستان کیش است زیرا اعتقاد دارم مادامی که کادر درمانی خود گریبانگیر مشکل باشند نمی توانند مشکل بیماران را حل کنند.

وی از مونسان به عنوان مدیری مکتبی، متعهد، باسلیقه و با درایت نام برد و افزود: جا دارد از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش بواسطه حسن انتخاب هیات امنای متعهد و شایسته و رئیس بیمارستان پرکار، کم شعار و دلسوز که از چهره های خدوم کیش است قدر دانی کنم و براستی که بخش بهداشت و درمان به افراد واجد شرایط، شایسته و متخصص سپرده شده است.

همچنین امام جمعه کیش از محسن مهرعلیزاده عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بواسطه نگاه ویژه به بحثبهداشت و درمان قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: بخش بهداشت و درمان جزیره کیش می بایست به سمتی حرکت کند که الگویی برای کشور باشد و این دور از دسترس نیست و پیشنهاد می کنم کیشوندان با پرداخت هزینه سالیانه بتوانند از خدمات بیمارستان کیش بهره مند شوند تا هیچ کیشوندی دغدغه درمان نداشته باشد و به حمدا.. با این چهره هایی که مخلصانه فعالیت می کنند و انگیزه دارند زمانی فرا برسد که این طرح به عنوان یک طرح ملی در کشور اجرا شود و کیش مبدع آن در کشور باشد.

همچنین ابراهیم رضوانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم گفت: کار پرستار، کاری خدایی است و زمانی که بیمار در درون خود، خدا را به کمک می گیرد و همزمان پرستار را فرا می خواند از اینرو افتخار بزرگ نصیب پرستار می شود بدین واسطه که پاسخگوی فردی است که وی را مانند خالق خود صدا می کند.

در پایان مراسم گرامیداشت روزپرستار، از پرستاران نمونه کیش تقدیر شد.

بیمارستان پرستار جراحی حوزه بهداشت و درمان درمان سالروز ولادت حضرت زینب سلامت مد هیئت مدیره هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر