کد خبر: 139234 A

در مراسم افتتاح بخش های جدید بیمارستان فارابی عنوان شد؛

وزیر بهداشت: گسترش کیفی بر گسترش کمی ارجحیت دارد و درآمدزایی به شرطی خوب است که آموزش و پژوهش را تحت الشعاع قرار ندهد.

ایلنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در بیمارستان فارابی تهران علاوه بر افتتاح بخش‌های جدید، کلنگ احداثساختمان جدیدی در این بیمارستان را بر زمین زد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، " سید حسن هاشمی " بخش‌های پذیرش مرکزی، مشاوره قبل از عمل، ۴ اتاق عمل جدید، بیماری‌های سطحی چشم را در بیمارستان فارابی افتتاح کرد و کلنگ احداثساختمان بیمارستان جدیدی را در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی تهران بر زمین زد.

بنا بر این گزارش وزیر بهداشت در مراسمی که به همین مناسبت در بیمارستان فارابی برگزار شد ضمن تأکید بر جایگاه بین المللی این بیمارستان و انتظاراتی که از فارابی برای ارائه کارهای منحصر به فرد و جدید در منطقه می‌رود، اظهار داشت: با توجه به توانمندی‌هایی که در مجموعه فارابی وجود دارد این بیمارستان باید به سمت ارائه کارهای خاص و فاخر حرکت کند.

وی افزود: گسترش کیفی بر گسترش کمی ارجحیت دارد و درآمدزایی به شرطی خوب است که آموزش و پژوهش را تحت الشعاع قرار ندهد.

هاشمی اظهار داشت: دانشگاههای علوم پزشکی کشور از همه بیشتر باید به فکر محصولاتی که ارائه می‌دهند باشند. بعد از آن توجه به اعضای هیأت علمی، کادر پزشکی و پرستاری و انجام کارهای فاخر و ماندگار در عرصه منتطقه‌ای و جهانی باید مورد توجه باشد.

وزیر بهداشت با پیشنهاد تشکیل درمانگاه‌های اقماری به بیمارستان فارابی گفت: خیلی از کارهای بیمارستان فارابی برای سبک‌تر شدن بار این بیمارستان و رفتن به سوی کارهای غنی آموزشی، قابل واگذاری است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط سختی که دولت جدید کشور را تحویل گرفت، گفت: در این شرایط سخت هر کسی که مسئولیت پذیرفته است به امید این بوده که بتواند رنج مردم را کاهش دهد و قدم‌های مثبتی بردارد.

وی تصریح کرد: متأسفانه نگاه به بخش سلامت هیچگاه در حد انتظار نبوده است ولی با اخلاصی که در شما و سایر کارگزاران کشور وجود دارد امید داریم که اوضاع بهبود یابد.

افزایش ظرفیت بیمارستان فارابی برای انجام ۵۰۰ عمل جراحی در روز

رییس بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی نیز در این مراسم با اعلام اینکه بهره برداری از بخش اتاق عمل جدید که ۸ تخت جراحی دارد، ظرفیت این بیمارستان برای اعمال جراحی روزانه به ۵۰۰ عمل جراحی می‌رسد، گفت: فارابی قطب چشم پزشکی کشور است و روزانه ۳ هزار بیمار را پذیرش می‌کند.

جباروند افزود: مراجعات سالانه فارابی از سراسر کشور به حدی است که هم اکنون روزانه ۳۸۰ تا ۴۲۰ عمل جراحی چشم در آن انجام می‌گیرد و این مراجعات موجب شد گسترش فضای فیزیکی و تخت‌های جراحی ضرورت بیشتری یابد.

وی افزود: ۶۰ درصد استادان فارابی تمام وقت هستند و هم اکنون ۸۰ دستیار تخصصی چشم پزشکی و ۲۰ فلوشیپ در این بیمارستان آموزش می‌بینند.

وی شکایت‌های مردمی از فارابی را به دلیل کیفیت بالای ارائه خدمات بسیار کم دانست و گفت: سال گذشته با کمک خیران مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای بیماران بی‌بضاعت هزینه کردیم.

جباروند افزود: با اتاق‌های جدید عمل که امروز توسط وزیر بهداشت افتتاح می‌شوند می‌توانیم رکورد اعمال جراحی در روز را به ۸۰۰ عمل جراحی چشم برسانیم.

وی ساختمان جدید بیمارستانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: این ساختمان که به نام حضرت زهرا(س) نامگذاری شده است ۳۷ هزار متر مربع مساحت و ۱۴۰ تخت بستری خواهد داشت و به مرکز آکادمیک آموزش چشم پزشکی در کشور و منطقه مبدل خواهد شد.

بیمارستان جراحی حضرت زهرا دولت زمین علوم پزشکی عمل جراحی وزارت بهداشت وزیر بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر