کد خبر: 129206 A

رئیس بنیاد شهید خبر داد:

بعضی از جانبازان ما که بالای ۷۰ درصد هستند و توسط خانواده پرستاری می‌شوند می‌توانند به طور موقت در مراکز توانبخشی نگه‌داری شوند تا خانواده آن‌ها بتوانند به سفر یا حج بروند.

ایلنا: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست خبری همایش فصلی مدیران بنیاد شهیداعلام کرد مراکز زنجیره‌ای فرهنگی، ورزشی و توانبخشی در مراکز استان‌ها ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز یکشنبه(۲۴ آذر) همایش فصلی مدیران بنیاد شهید با حضور رئیس بنیاد شهید برگزار شد.

حجت الاسلام شهیدی در این همایش گفت: پس از انتصاب من لازم بود با مدیران استانی جلسه داشته باشم و برنامه‌های جدید را به آن‌ها ابلاغ کنم. این همایش از دیروز تشکیل و تا ظهر امروز ادامه دارد.

وی افزود: اکنون فصل بودجه است و نیاز بود مسائل مربوط به بودجه را به مدیران ابلاغ شود و در مورد صرفه‌جویی و چگونگی واگذاری بودجه به مراکز استان‌ها توضیحاتی داده شود.

شهیدی گفت: سه برنامه در سطح کوتاه مدت یعنی تا سال ۹۳، میان مدت تا سال ۹۴ و بلند مدت تا سال ۹۶ تدوین شده و به مدیران ابلاغ خواهد شد. از مسائل مهمی که در این همایش عنوان شده است می‌توان به کوچک سازی بنیاد و تاسیس مراکز ورزشی، فرهنگی و توانبخشی اشاره کرد.

مدیر بنیاد شهید در مورد مراکز توانبخشی توضیح داد که بعضی از جانبازان ما که بالای ۷۰ درصد هستند و توسط خانواده پرستاری می‌شوند می‌توانند به طور موقت در این مکان‌ها نگه‌داری شوند تا خانواده آن‌ها بتوانند به سفر یا حج بروند.

وی افزود: این طرح در بعضی از استان‌ها حداقل ۴۵ درصد و در بعضی دیگر تا ۹۰ درصد پیشرفت داشته است و بعضی مراکز نیز کاملاً آماده شده است و فقط باید تجهیز شود. در طی این همایش برنامه‌ها و مسائل مربوط به فعال سازی این مراکز با مدیران در میان گذاشته شد و پیشنهادات آن‌ها دریافت شد و قرار شد این مراکز به صورت زنجیره‌ای و با نام مراکز ایثار شروع به فعالیت کند.

حجت الاسلام شهیدی در پا سخ به خبرنگار ایلنا در مورد ارزیابی عملکرد صد روزه بنیاد شهید گفت: به نظر من و دوستانی که در بنیاد هستند مهم‌ترین دستاورد من در این مدت ایجاد آرامش در میان بنیاد و خانواده ایثار گران بوده است و دستاوردهای موجود دیگر را در آینده اعلام خواهیم کرد.

وی در جمع خبرنگاران در مورد معوقات ایثارگران اظهار داشت: ۶ هزار میلیارد تومان معوقه وجود داشته است که در ابتدای انتصاب من با فروش نیروگاه پتروشیمی ۳۲ در صد آن پرداخت شد و اگر بتوانیم نیروگاههای دماوند و زاگرس را که دولت قبلی در مقابل معوقات به بنیاد داده است بفروشیم بقیه معوقات را به صورت نقدی به ایثارگران پرداخت می‌کنیم ولی از آنجا که به علت قیمت بالای این نیروگاه‌ها فروش آن‌ها دشوار است، امکان دارد به فروش نروند و ناچارشویم این معوقات را به صورت سهام به ایثارگران پرداخت کنیم. البته قابل ذکر است که سهام این نیروگاه‌ها تاکنون ارزش افزوده نیز داشته است.

از جمله موارد دیگر که در جمع خبرنگاران مطرح شد می‌توان به مساله بودجه اشاره کرد که شهیدی در این باره گفت: در مجلس شورای اسلامی بیش از ۸۵ نفر ایثارگر وجود دارد که با آن‌ها جلساتی داشته‌ایم و در مورد بودجه باید ببینیم مجلس چه نظری دارد.

همچنین شهیدی در مورد ارتباط با رسانه‌ها افزود: تلاش دارم تا سایت حیات و دیگر رسانه‌های بنیاد را در شان بنیاد شهید احیا کنم و تعامل با همه از جمله خبرنگاران در اولویت برنامه‌های من است.

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌های فرهنگی در دست اجرا دارد گفت: با توجه به توصیه مقام معظم رهبری نشر فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خانواده شهدا و ایثار گران و حل مشکلات فرهنگی آن‌ها در دستور کار ما قرار دارد.

شهیدی درباره نوسازی گلزار شهدا نیز گفت به تمام استان‌ها بخشنامه داده شده است که تخریب قبور شهدا به هیچ عنوان صورت نگیرد و فقط قبوری که تخریب شده مورد بازسازی قرار بگیرد.

بنیاد شهید بودجه پتروشیمی جانبازان خانواده دولت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سهام صرفه جویی فرهنگ ایثار و شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر