کد خبر: 117322 A

رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران خبر داد؛

ششمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری در سالن بین المللی همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار و پذیرای حضور شرکت‌ کنندگان محترم خواهد بود.

ایلنا: رئیس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران گفت: امسال نیز با انجمن علمی غدد امریکا برای حضور متخصصان این کشور در ششمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین رایزنی شده است و علاوه بر این مهمانانی از اروپا و آسیا خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ " محمد وجگانیی " با بیان اینکه سال گذشته روسای انجمن‌های علمی خارج از کشور به ایران دعوت شدند، به تبیین جزئیات برگزاری این کنگره پرداخت و گفت: تا کنون ۲۰۰ مقاله به دفتر دبیرخانه کنگره ارسال شده است و پیش‌بینی می‌کنیم تعداد مقالات به ۸۰۰ عدد هم برسد.

وی با اشاره به اینکه کنگره پیش رو با محوریت بیماری‌های غدد و متابولیسم برگزار می‌شود، افزود: هفت پانل تخصصی، با حضور متخصصان و اساتید برجسته به منظور بررسی این موضوع، در نظر گرفته شده است.

وجگانی با اشاره به تشکیل یک پانل ویژه چالش‌های آموزشی در خلال کنگره، افزود: در این پانل به مسائل و مشکلات موجود در عرصه آموزش علوم آزمایشگاهی در سه مقطع کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد و دکتری رشته‌های علو پایه پزشکی، قوانین و مقررات آموزشی مربوطه پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین یک پانل تحت عنوان مدیریت آزمایشگاه‌ها با حضور رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت و روسای انجمن‌های رشته‌های مختلف علوم آزمایشگاهی پیرامون چالش‌ها، تهدید‌ها، سیاست‌ها و راهکارهای موجود، برای این کنگره ترتیب داده شده است.

وجگانی همچنین از برگزاری دومین جشنواره دانشجویی در کنگره خبر داد و افزود: دبیرخانه این جشنواره، در کنار کنگره به انتخاب، معرفی و تقدیر از نخبگان و دانشجویان بر‌تر رشته‌ها و مقاطع مختلف علوم پزشکی و آزمایشگاهی می‌پردازد. کسب این رتبه، در ارزشیابی تحصیلی این دانشجویان تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته وی ششمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری در سالن بین المللی همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار و پذیرای حضور شرکت‌ کنندگان محترم خواهد بود.

انجمن علمی ایران جامعه دانشگاه علوم پزشکی سلامت علوم پزشکی قوانین و مقررات مشکلات نخبگان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر