کد خبر: 693144 A

بهترین نان برای کاهش وزن و خوش اندام شدن نان جو است.

به گزارش ایلنا، محققان بعد از انجام مطاعاتی بر روی 9200 انسان در اسپانیا و کشورهای اروپای مرکزی به صورت مطالعه در مورد عادات غذایی 5 ساله آنها دریافتند افرادی که از نان‌های تیره رنگ در کنار نان های سفید استفاده می‌کنند کم‌تر در معرض ریسک اضافه وزن قرار می‌گیرند این در حالی است که افرادی که نان اصلی مصرفی آنها نان سفید است 40 درصد بیشتر مستعد اضافه وزن هستند.

رابطه عجیب و خواصی بین خوردن نان و اضافه وزن وجود دارد که در واقع این نوع نان است که رابطه را ایجاد می‌کند و اصل داشتن کربوهیدرات و فیبر موجود در ترکیبات نان عامل اصلی است.

پروفسر گونزالس استاد دانشگاه ناوارا اسپانیا معتقد است که نان سفید دو واحد پروتزین بیشتر در روز محسوب می‌شود و پروتئین بیشتر برابر است با افزایش وزن بیشتر.
 
نان جو یکی از نان های تیره و فوق‌العاده برای کاهش وزن و تناسب اندام

 
جو یکی از غلات بسیار مفیدی است که ارزش غذایی بالایی دارد و خود به عنوان یک غذای کامل می‌تواند به شمار رود و از سال‌های دور مصرف آن توصیه شده است چنانچه امام جعفر صادق (ع) می‌فرمایند: خاصیت های غذایی و درمانی با ارزشی در نان جو وجود دارد، به همین دلیل طعام حضرت رسول اکرم (ص) تا آخر عمر از نان جو خالی نبود. نان جو همچنین به دلیل وجود کربوهیدرات های پیچیده می‌تواند از بروز گرسنگی جلوگیری کند و شاید همین یک مورد برای اثبات تاثیر آن در لاغری و کاهش وزن کافی باشد.
 
خواص مهم دیگر نان جو :
 
1.کاهش کلسترول خون
 
2.جو نرمی استخوان کودکان را از بین می‎برد
 
3.پیشگیری از سفیدشدن مو
 
4.مفید برای کم خونی
 
برای رفع منافذ باز پوست و زیباشدن آن آرد و را با آب خیار خمیر کرده به صورت ماسک روی صورت بگذارید.
 
برای رفع خارش‎های جلدی پوست آرد جو را در سرکه پخته بر پوست بمالند.
 
برای درمان زخم‎های بدخیم آرد جو را با زرده تخم‎مرغ مخلوط کرده روی زخم بمالید.
 
برای رفع ورم پستان آرد جو را با سرکه خمیر کرده با روغن کرچک خمیر کنید به صورت ضماد بگذارید این ضماد برای ورم چشم و زیر گلو نیز مفید است.

منبع: رکنا

اسپانیا استاد دانشگاه کاهش وزن ماسک وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر