کد خبر: 689020 A

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، تنها 5 درصد از کودکان آمریکایی به اندازه‌ای که کارشناسان توصیه می‌کنند فعالیت دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، تنها 5 درصد از کودکان آمریکایی به اندازه‌ای که کارشناسان توصیه می‌کنند فعالیت دارند. 

براساس این تحقیق، حدود 50 درصد کودکان آمریکایی هیچ فعالیتی ندارند؛ حدود 45 درصد کمتر از 60 درصد میزان توصیه شده ورزش می‌کنند و تنها 5 درصد به اندازه‌ای که باید، تحرک دارند. 

کارشناسان سی‌دی‌سی به کودکان آمریکایی توصیه کرده‌اند، روزانه 60 دقیقه فعالیت فیزیکی داشته باشند و این میزان را به 420 دقیقه در هفته برسانند. 

چاق شدن در سن نوجوانی میتواند خطر ابتلا به برخی از مشکلات سلامتی مانند بیماریهای قلبی، بیماری کلیه، فشار خون بالا، دیابت و سکته را افزایش دهد.

این گزارش ضمن هشدار این موضوع که هر آژانسی که بر سلامت عمومی تمرکز دارد باید از بحران چاقی آگاهی داشته باشد، تأکید کرد: «چاقی با خطرات جدی سلامت همراه است و کودکان چاق در معرض ابتلا به بیماریهای کبدی، دیابت، کلسترول بالا و فشار خون بالا هستند».

پژوهشگران می‌گویند: این مطالعه نشان داد بچههایی که در طول یک روز 2-1 ساعت تلویزیون نگاه میکرده اند، احتمال چاقی و افزایش وزنشان حدود 47 درصد بیش از بچههایی بوده که کمتر از این مدت جلوی تلویزیون بودهاند و هرچه مدت استفاده از این وسیله بیشتر بوده احتمال چاقی بچه ها هم افزایش پیدا کرده است.

تلویزیون چاقی فشار خون بالا کودکان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر