کد خبر: 689019 A

محققان متخصص در زمینه اشیای فضایی ناشناخته معقدند برای اولین بار یک وسیله عجیب را در منظومه شمسی شناسایی کرده اند که احتمالا یک ایستگاه فضایی یا فضاپیما بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از دیلی استار، این وسیله بسیار دراز که 800 متر طول دارد و به اندازه ساختمان امپایر استیت در نیویورک است، اولین بار توسط محققان فضایی در هاوایی در تاریخ 9 اکتبر سال 2017 مشاهده شد.

این صخره فضایی عجیب و غریب که Oumuamua نام گرفته در زمان گردش به دور خورشید سرعت سرسام آوری به خود گرفته و این در حالی است که قاعدتا در این شرایط به علت تاثیر جاذبه خورشید باید از سرعت آن کاسته میشد.

تحقیقات گستردهتری که در این زمینه در دانشگاه هاروارد انجام شده نشان می دهد تحرکات Oumuamua بر مبنای قواعد علم فیزیک قابل توضیح نیست و به احتمال زیاد میتوان آن را اولین فضاپیما یا ایستگاه فضایی دانست که توسط بشر با دقت بالایی شناسایی شده است.

ظاهرا ضخامت بسیار کم و درازای زیاد این فضاپیمای اسرارآمیز هم برای حفظ سرعت آن در زمان گذر از کنار خورشید بوده است. البته این امر باعث کاهش قابل توجه وزن آن هم شده است.

مستندات و بررسی های دانشمندان امریکایی توسط عدهای از همتایان اروپایی آنها هم تایید شده، اماهنوز مشخص نشده که Oumuamua از کجا حرکت خود را آغاز کرده و مقصد آن کجا بوده است. با این حال این احتمال هم وجود دارد که فضاپیمای اسرار آمیز که از نظر ظاهری شبیه به سیگار است از مبدایی در خارج از کهکشان راه شیری وارد منظومه شمسی شده باشد.

سیگار عجیب و غریب فضاپیما منظومه شمسی نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر