کد خبر: 688515 A

یکی از مزایای خوردن غذاهای تند عمر طولانی است.

به گزارش ایلنا، غلطی که در بین اغلب افراد شکل گرفته این است که نباید غذای تند خورد ولی محققین جهان به این نتیجه رسیدهاند که خوردن غذای تند خطر مرگ را کاهش میدهد. پس بد نیست که غذاهای تند بخورید.

شاید فکر کنید غذای تند جز ضرر هیچ خاصیتی ندارد ولی اشتباه می کنید. خوردن غذای تند میتواند سلامتی شما را دربرابر سرطان و مرگ تضمین کند. علت اینکه باید غذاهای تند بخورید را در ادامه این مقاله میتوانید بخوانید. پس اگر سلامتیتان برایتان مهم است وغذاهای تند دوست ندارید تا انتها با ما باشید .

گروهی از محققان بین المللی به رهبری محققان انجمن علمی پزشکی چین دریافتند خوردن روزانه از غذاهای تند می‌تواند خطر مرگ ناشی از سرطان، بیماری‌های قلبی، ریوی و دیابت را کاهش دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس دیلی، طی این پژوهش 487 هزار و 375 شخص 30 تا 79 ساله پرسش‌نامه‌هایی را در رابطه با سلامت عمومی، معیارهای سلامتی، مصرف غذاهای تند، گوشت قرمز، سبزی و الکل تکمیل کردند.

محققان عنوان داشته‌اند خوردن غذاهای تند می‌تواند خطر مرگ را در مقایسه با افرادی که غذاهای تند را کمتر از یک بار در هفته می خورند، 14 درصد کاهش دهد و در افرادی که در کنار مصرفغذاهای تند الکل مصرف نمی کردند این درصد بیشتر گزارش شد. علاوه بر این فایده مصرف فلفل در زنان بیشتر نمود پیدا می‌کند تا در مردان.

به گفته محققان، بعضی از عناصر زیستی موجود در فلفل می‌تواند بیانگر این رابطه باشند؛ فلفل تازه سرشار از ویتامین سی، کپسایسین و سایر مواد معدنی است.

کپسایسین اثرات ضد چاقی، ضد التهاب و خواص ضد سرطانی داشته و دارای آنتی اکسیدان های مفید است.

منبع: رکنا

 

انجمن علمی زنان گوشت قرمز مردان مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر