کد خبر: 684703 A

دقت در جستجوی اینترنتی و وارد کردن آدرس به شکل صحیح، امری ضروری برای کاربران استفاده کننده از سایت‌های اینترنتی است.

به گزارش ایلنا، کلاهبرداران از پیشرفت علم و تکنولوژی سوء استفاده کرده و راه کسب درآمد خود را با بکارگیری آن هموار کرده و به کلاهبرداری‌های متعدد اقدام می‌کنند.

ایجاد درگاه‌های اینترنتی ساختگی برای کلاهبرداری با در نظر گرفتن ظرافت‌های مورد نیاز آن و استفاده از عدم دقت مردم و بازدیدکنندگان از سایت‌های اینترنتی موضوع تعداد قابل توجهی از پرونده‌های قضائی و شکایت مردم از صاحبان ناشناس این سایت‌ها را تشکیل می‌دهد.

مردم برای آشنایی بیشتر با ترفندهای جدید و نوین کلاهبرداران باید نکاتی را به یاد داشته باشند. یکی از نکات مهم این است که به هنگام پرداخت اینترنتی به کلمه اصلی مورد جستجوی خود دقت کنند.

برای مثال در صورتی که واژه شاپرک را به لاتین جستجو می‌کنند باید به صورت صحیح این واژه را وارد نموده و سپس وارد سایت اینترنتی شوند که شکل درست لاتین آن را درج کرده است.

به تصویر زیر دقت کنید؛ واژه شاپرک « shaparak  » در زبان لاتین، پس از  « sh » تنها یک حرف « a » دارد و سایت اینترنتی جعلی که توسط کلاهبردارن ساخته شده، با دو حرف « a » نوشته شده است. دقت در چنین اختلافات جزئی و به ظاهر پیش پا افتاده شما را در شناسایی سایت‌های اینترنتی کلاهبردار و جعلی کمک می‌کند.

راه شناسایی سایت‌های اینترنتی کلاهبردار+ عکس

راه شناسایی سایت‌های اینترنتی کلاهبردار+ عکس

ورود شما به سایت‌های اینترنتی جعلی و وارد کردن اطلاعاتی چون شماره کارت، شماره حساب و مواردی از این دست، ایمنی اطلاعات شخصی شما را هدف قرار داده و زمینه کلاهبرداری آن‌ها از حساب شخصی شما را فراهم کرده و علاوه بر مالباختگی، شما را دچار دردسرهای متعدد خواهد کرد.

گاهی کوچکترین سهل انگاری و عدم دقت شما به بهانه از دست دادن همه موجودی حساب بانکی‌تان تمام می‌شود و برای جلوگیری از تحمیل چنین ضررهایی باید در زمان ورود به سایت‌های اینترنتی و خرید غیر حضوری نهایت دقت خود را به کار بگیرید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

درآمد اینترنتی راه دقت کلاهبردار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر