کد خبر: 676333 A

صورتجلسه روز 27آبان 1344 مجلس شورای ملی حکایت از آن دارد که یکی از نمایندگان به حضور یک هنرپیشه هالیوودی برای تهیه فیلمی در باره مواد مخدر اعتراض می کند.

به گزارش ایلنا، بخشهایی از نطق این نماینده را  که از وی به نام مهندس والا یاد شده است می خوانید:

مطلبی را که امروز می خواستم به عرض نمایندگان محترم برسانم شاید برای بعضی از نکته سنجان و خرده گیران این توهم بوجود بیاید که طرح این قبیل مسائل و مطالب خارج از حوصله و وقت مجلس است و از این گذشته وقت نمایندگان محترم که باید صرف مسائل و مطالب جدی تری به شود در بحث چنین مطالبی می گذرد اما وقتی پیش خودم فکر کردم و متوجه شدم که دریک مطالب کوچکی صحبت حیثیت مملکت در بین است و بعضی از دستگاه ها دانسته یا ندانسته اقداماتی می کنند و تصمیماتی می گیرند و یا مداخلاتی می کنند بدون این که متوجه ضرر و زیانش بشوند .

ریتا هیورث

... در این چند روزه در بعضی از جراید و مجلات یک سوژه ای به دست آمده راجع به فیلم جدید ... خانم ریتا هیورث* تشریف می آورند و در این جا یک فیلم تهیه می کنند . تا اینجا بد نیست برای این که مسلماً به استقبالش می روند حتی چند سینما به مناسبت ورود چند هنرپیشه معروف فیلم هایی را هم به خورد مردم می دهند. اما چطور شده که بعد از مدتها هنرپیشگان پول سازی آن هم متأسفانه از طرف سازمان ملل متحد به ایران می آیند...

فیلمی که در اینجا تهیه می شود فیلمی است مربوط به هرویین و قاچاق هرویین و مواد مخدره، از یک نظر خوب است اما چرا مملکت ما را انتخاب کرده اند ؟تصور نمی فرمایید که امروز برای ما در اثر دیدن بعضی فیلم ها در تلویزیون فیلم هایی که در بعضی از کشورها برمیدارند و نشان می دهند مثلاً فیلم هنگ کنگ که محل افراد ناباب، قاچاقچی و سوء استفاده چی و کانگسترها می باشد آن وقت ما خودمان به دست خودمان به وسیله خودمان کمک هم می کنیم؟ دستگاه های دولتی کمک هایی در اختیارشان می گذارند، حتی من شنیده ام دستگاه های ژاندارمری و شاید هم شهربانی کمک هایی در این باره می کنند و بعد این فیلم را می خواهند به عنوان یک فیلم مبارزه با مواد مخدره و هرویین در دنیا نمایش بدهند ... یک فیلمی که  مملکت ما را یک مرکز فساد از نظر وجود این گونه امور نشان می دهد ...گر واقعاً دلسوزی برای مملکت ما دارند چرا از تاریخ مملکت ما، از پیشرفت های مملکت ما فیلم تهیه نمی کنند؟

نباید ما بیاییم و به دست خودمان وبا کمک خودمان مملکت را در خارج بدنام کنیم...امروز می خواهیم متأسفانه به دست خودمان یک فیلمی تهیه کنیم که جنبه خوشی ندارد ...

*ریتا هِیوُرث ( Rita Hayworth) با نام اصلی مارگاریتا کارمن کانسینو (Margarita Carmen Cansino) در سال ۱۹۱۸ به دنیا آمد و از بازیگران هالیوود بود. او در سال ۱۹۴۹ با  یک ایرانی بنام علی خان محلاتی ازدواج کرد. هیورث در ۱۴ مه ۱۹۸۷ در ۶۸ سالگی بر اثر بیماری آلزایمر درگذشت.

منبع: خبرآنلاین

ایران سازمان ملل متحد مواد مخدر هالیوود مجلس شورای ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر