کد خبر: 675532 A

قوانین راهنمایی و رانندگی در کشورهای مختلف معمولا از اصولی ثابت و مشترک تشکیل شده اند. اما گاهی اوقات عدم آگاهی از برخی از تفاوت در قوانین نه تنها عجیب بلکه ممکن است دردسرساز باشد.

به گزارش ایلنا، بی خود نیست که گواهینامه رانندگی هر کشور در بیشتر کشورهای دیگر قابل قبول قانون گذاران واقع نمی شود. در ادامه این گزارش 7 قانون عجیب و غریب رایج در گوشه و کنار دنیا را بخوانید تا چرایی این مهم را در یابید.

1- آلودگی ممنوع: رانندگی با ماشین کثیف و خودرویی که رد تایرهای آلوده آن روی آسفالت تمیز خیابان ها بماند ممنوع است. در مینه تونکا در ایالت مینه سوتا آمریکا اگر خودرویی به اندازه ای کثیف باشد که رد تایرهای آن بر روی زمین بماند می تواند تا 2000 دلار برای مالک جریمه به همراه داشته باشد. این جریمه می تواند آلودگی و کثیفی شیشه ها، چراغ ها و بدنه خودرو را نیز شامل شود.

2- گوریل ممنوع: رانندگی در خودرویی که گوریل در در آن حضور دارد ممنوع است. بله درست متوجه شدید! در ایالت ماساچوست ایالات متحده آمریکا توصیه می شود حیوان خانگی غیر از گوریل انتخاب کنید در غیر این صورت خودرو یا جای شماست یا جای گوریل!

3- بی بنزینی ممنوع: اصول فنی می گوید که اجاز ندهید باک خودرو تا انتها خالی شود. جدا از این نکته فنی، در صورت توقف اجباری و ناخواسته در گوشه و کنار خیابان ها در شهر یانگزتاون ایالت اوهایو آمریکا نه تنها کسی به شما یاری نخواهد رساند بلکه ممکن است پلیس شما را به دلیل پر نبودن باک بنزین جریمه کند.

4- بازی کردن ممنوع: حتی در ترافیک. قوانین رانندگی در شهر دان، کارولینا شمالی به اندازه ای سخت گیرانه است که بازی کردن با سیستم های رایانه ای یا هرچیز دیگر حتی به هنگام ترافیک سنگین ممنوع است. قانون ترافیکی دیگری در این شهر از ورود هرگونه وسیله نقلیه موتوری به قبرستان شهر جلوگیری می کند مگر آن دسته افرادی که در آنجا کار می کنند یا برای مراسم ختم به این محل مراجعه کرده اند.

5- فحاشی ممنوع: قانون دوست داشتنی دیگری که در ایران نیز بسیار جایش خالی است. در شهر راکویل ایالت مریلند آمریکا، بد دهنی ممنوع است و با فرد خاطی به شدت برخورد خواهد شد. جریمه بددهنی در این شهر بین 100 دلار تا 90 روز زندان است.

6- بوق زدن ممنوع: با وجود آن که در نیوجرزی آمریکا بوق زدن های مکرر به هنگام سبقت گیری یک قانون از پیش تعیین شده به شمار می آید، در آرکانزاس، بوق زدن پس از ساعت 21 ممنوع است.

7- دریفت و تیک آف ممنوع: سواری در آمریکا با قدرتمندترین خودروهای تولیدی جهان قطعا لذت بخش است اما نه در کانزاس. هرگونه صدا یا دود تایر حاصل از تیک آف، دریفت و ترمز می تواند از 500 دلار تا 30 روز زندان به همراه داشته باشد.

منبع: صبحانه

ایالات متحده آمریکا جهان راهنمایی و رانندگی رایانه روی زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر