کد خبر: 675512 A

ناسا پیش بینی کرده است که شهاب سنگ مرگ در نوامبر سال جاری دوباره این بار با فاصله کمتر از کنار زمین عبور خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، در 31 اکتبر سال 2015 ناسا از ردگیری شهاب سنگی عجیب خبر داد که در اطراف کره زمین در حال حرکت بود. این شهاب سنگ 2015 TB145 نام داشت.

یکی از مسائلی که موجب جلب نظر دانشمندان به این شهاب سنگ شد، ظاهر عجیب و غریب آن بود که شباهت زیادی به اسکلت انسان داشت و از دور مانند سر یک اسکلت دیده می شد. از همین رو نام شهاب سنگ مرگ برای آن انتخاب شد.

ناسا پیش بینی کرده که این شهاب سنگ در نوامبر سال جاری میلادی یعنی در اواسط آبان ماه مجددا از کنار کره زمین رد می شود. دفعه گذشته این شهاب سنگ از فاصله 498900 کیلومتری زمین گذشت و این بار هم فاصله آن از زمین تا بدان حد هست که نگرانی را در دانشمندان به وجود نیاورد.

قطر این شهاب سنگ 400 متر است و از نظرکم بودن فاصله با کره زمین رکوردهای قبلی را از سال 1999 بدین سو شکسته است. پیش بینی می شود این شهاب سنگ این بار هم از فاصله 480 هزار کیلومتری زمین رد شود.

برخی دانشمندان معتقدند این شهاب سنگ حاوی آب منجمد، دی اکسیدکربن، آمونیاک و غیره است، اما هنوز فرصت بررسی های دقیق تر در این زمینه ایجاد نشده است. بر اساس پیش بینی ها این شهاب سنگ یک بار دیگر در سال 2088 از فاصله 8 میلیون کیلومتری کره زمین خواهد گذشت.

منبع: رکنا

زمین عجیب و غریب قطر مرگ ناسا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر