کد خبر: 674214 A

سفر از کلکته در بین تماشایی ترین سفرهای قطاری جهان مبهوت کننده بود اما زیبایی طبیعی هند در کوه های شمالی آن نیز تلالو یافته است. در آنجا راه آهن هیمالیایی دارجیلینگ مسافران را در یک سفر هشت ساعته از طریق جنگل و باغ های چای به پایین کوه های هیمالیا می برد.

به گزارش ایلنا، مارک اسمیت، موسس وبسایت سفرهای ریلی Seat61 می گوید مطمئنا مسافران زیادی از خطوط هوایی ناامید شده اند. او می گوید "مردم می خواهند تاثیری که در افزایش کربن دی اکسید دارند را کاهش دهند و می خواهند از دردسر دوری کنند. آن ها به دنبال گزینه ای بسیار راحت تر هستند اما بگذارید واضح بیان کنیم بعضی از مسیرهای ریلی چشم اندازهای بیشتری نسبت به بقیه دارند خیلی بیشتر". 

سفر از کلکته در بین تماشایی ترین سفرهای قطاری جهان مبهوت کننده بود اما زیبایی طبیعی هند در کوه های شمالی آن نیز تلالو یافته است. در آنجا راه آهن هیمالیایی دارجیلینگ مسافران را در یک سفر هشت ساعته از طریق جنگل و باغ های چای به پایین کوه های هیمالیا می برد. این سفر با یک لوکوموتیو بخار قرن نوزدهمی انجام می شود. از خطوط ریلی نزدیک، خط راه آهن Rocky Mountaineer است که کوه های تماشایی راکی کانادا را از ونکوور به کلگری متصل می کند. این مسیر دو روزه از قله های پوشیده از برف رشته کوه ساحلی و رود خروشان فریزر می گذرد و بر روی خط الرأس به سمت پارک ملی بنف پایین می آید.

بهتر از همه حتی برترین سفرهای قطاری جهان به مسافران چیزی را ارائه می دهد که بیشتر مسافران در این روزها در آرزوی آن هستند، اعتبار. اسمیت می گوید "پروازی بر بالای ویتنام تجربه ای یکسان با سفر هوایی در هند، کانادا یا استرالیا است اما سفری ریلی دیدنی هایی از فرهنگ آن کشور را ارائه می دهد. خود مسیر سفر به بخشی از تجربه شما در بین معروف ترین سفرهای قطاری جهان تبدیل می شود".

خط هایلند غربی، انگلستان

حیرت انگیزترین خط ریلی بریتانیا، بندرهای مالیگ در ساحل غربی اسکاتلند را به گلاسگو در یکی از معروف ترین سفرهای قطاری جهان پیوند می دهد. این سفر 90 دقیقه ای دریاچه های محزون، دره های متروک، دشت ها و قلعه هایی را قبل از رسیدن به ساحل کبود رنگ با چشم اندازهایی از جزایر کوچک آیگ (Eigg)، ماک (Muck) و رام (Rum) پوشش می دهد. پل خط راه آهنی گلنفینان در نزدیکی مالیگ یکی از لوکیشن های فیلمبرداری برای فیلمبرداری خط سریع السیر Hogwarts در فیلم های هری پاتر بود. بهترین وقت برای سفر بهار است. وقتی که سرده زرد و خرزه هندی وحشی شکوفه می دهند مگر اینکه شما از زکام بهاره برای یکی از معروف ترین سفرهای قطاری جهان رنج ببرید.

خط راه آهن Rocky Mountaineer، کانادا

مسیر اصلی Rocky Mountaineer از ونکوور به کالگاری همان مسیر ریلی 1885 کانادا پسیفیک است که از کانادای غربی و کوه های راکی کانادا می گذرد. شما بیابان های دست نخورده را می بینید، صخره ها و دره های آتشفشانی سیاه، دریاچه های منجمد، رودهای خروشان، گوسفند بزرگ شاخ آمریکایی و احتمالا شاید خرسی سیاه یا گریزلی را می بینید. این سفر دو روزه در طول شب در شهر کملوپس، بریتیش کلمبیا است پس مسافران چشم اندازها را در یکی از تماشایی ترین سفرهای قطاری جهان از دست نمی دهند. بهترین چشم اندازها را می توانید در صندلی های اول واگن ورق طلا ببینید جایی که مسافران ویژه در بخشی با سقفی شیشه ای در طبقه بالایی قطار در یکی از برترین سفرهای قطاری جهان می نشینند.

خط ریلی هیمالیایی دارجیلینگ، هند

این سفر هشت ساعته در این قطار عروسکی خیالی از شیلیگوری، در دامنه های شرقی کوه های هیمالیا به سمت ایستگاه تپه دارجیلینگ چشم اندازهایی از قله های هیمالیا با بلندی 7400 فوت را به نمایش می گذارند. شما از میان جنگلی انبوه، دره های سرسبز، باغ های چای و جنگل های افرا، بلوط، گلابی، گیلاس و درختان هل در این خط ریلی به عرض دو فوت و اندازه ای باریک عبور می کنید. این جاذبه طلایی دارجیلینگ در فیلم Darjeeling Limited کارگردان وس اندرسن و فیلم های مشهور بالیوودی مثل Aradhana ،Parineeta ،Sagina Mahato و Raju Ban Gaya Gentleman به نمایش درآمده است.

خط راه آهن سومرینگ، اتریش

خط ریلی سومرینگ که سفری یک ساعته است و از گلوگنیتس آغاز می شود از مسیر آلپی سومرینگ اتریش می گذرد و به مورزوشلاگ می رسد. این خط ریلی که در سال 1854 قبل از عصر دینامیت و مایشن های حفر تکمیل شد از 16 پل و 14 تونل که به وسیله دست و در دل سنگ حفر شده اند، می گذرد. این مسیر شاهکاری از مهندسی شهری در روزهای اولیه ساخت خط راه آهن است. این خط راه آهن در زمینه سکه شناسی افسانه ای است. این خط ریلی بر روی سکه های زیادی از کلکسیون دارها و مدال ها دیده می شود از جمله سکه 25 یورویی یادبود خط راه آهن آلپی 150 ساله سومرینگ. به موزه فرهنگ خط راه آهن جنوبی در مورزوشلاگ سری بزنید تا درباره تاریخ خط راه آهن و مهندسی نوآورانه آن بیشتر بدانید. کافه سنتی به سبک کالسکه ای به شما قهوه، شیرینی، نوشیدنی گیگا (Ghega) و نوشیدنی جنوبی در یکی از تماشایی ترین سفرهای قطاری جهان ارائه می دهد.

ال چپه (El ChePe)، مکزیک

مدرن ترین و راحت ترین قطار مسافری در مکزیک در خط Ferrocarril Chihuahua al Pacífico قرار دارد که با نام خط راه آهن دره مس نیز شناخته می شود. این سفر 13 ساعته مناطق دور از آب و خشک کوهستانی مکزیک شمالی را با ساحل اقیانوس آرام ارتباط می دهد که از دیواره های تند دره، آبشارها، دشت های بلند و چشم اندازها حیرت انگیز رشته کوه تاراهومارا (Tarahumara) می گذرد. ال چپه از شش دره مس می گذرد که اگر آن ها را با هم ترکیب کنیم، چهار برابر بزرگتر از گرند کنیون می شوند. دره ها تنگ و عمیق و شکاف های آن عمقی برابر 1.25 مایل دارند. معتدل ترین هوا از اکتبر تا مارس است. تابستان ها گرم و گرد و خاک است. رزرو کردن از قبل در بین معروف ترین سفرهای قطاری جهان ضروری است. 

خط ریلی دورو، پرتغال

این قطار بخار قرن نوزدهمی که به وسیله یک لوکوموتیو دیزل کشیده می شود، مسیرش را از دره عمیق و تنگ با شیب زیاد و صخره ای کناره رود دورو پرتغال طی می کند. سفر که یک ساعت و نیم به طول می انجامد، چشم اندازهایی از منطقه و دهکده های جذاب، تراس های پر از نوشیدنی و باغ های زیتون دارد. این قطار بخار در پینهاو (Pinhão) جایی که ایستگاه آن با کاشی های لعاب داده شده نفیس آبی و سفید با نام آزولهوز (azulejos) که رودخانه محلی و مناظری از درو محصول را به نمایش می گذارد، توقف می کند.

خط ریلی گن (The Ghan)، استرالیا

این خط شمال به جنوب که کل قاره را طی می کند و دو روز به طول می انجامد شما را از بوته زارها و مراتع اطراف آدلاید از طریق صحرا و باغ درختان صمغ دره کلر (Clare) تا رد سنتر (Red Centre) زنگار رنگ (مکان صخره اولورو) و به منطقه گرمسیری باشکوه تاپ اند (Top End) می برد. سفر در داروین، پایتخت منطقه شمالی استرالیا پایان می یابد. نام گن (Ghan) مختصر شده اسم مستعار قبلی خط راه آهن یعنی خط سریع السیر افگن (Afghan Express) است، کاروان شترهای افغان که مسیر مشابه ای را در قرن 19 طی می کردند. اگر توان مالی آن را دارید، کلاس پلاتین را در یکی از برترین سفرهای قطاری جهان انتخاب کنید. کلاس طلایی یک سوم ارزان تر است ولی صندلی های پلاتین کابین ها و سوئیت حمام های اختصاصی دارند. 

خط راه آهن برگن، نروژ

خط راه آهن مرتفع شمالی اروپا به برخی از دست نخورده ترین آبدره های یخ زده در نروژ دید دارد. این خط ریلی هفت ساعته از رشته کوه ها بلندی بین اسلو و برگن می گذرد سپس از میان فلات کوه لم یزرع و بر باد رفته هاردانگرویدا (Hardangervidda) بزرگترین محوطه بیابانی حفاظت شده در اروپا می گذرد و در آخر از طریق دره های باشکوه به سمت شهر هانزا از برگن پایین می آید. 90 درصد انرژی که خط راه آهن نوردلاند استفاده می کند از هیدروالکتریسیته یا دیگر منابع تجدیدپذیر انرژی می آید. برای اینکه بیشتر مسیر سفر روز باشد در تابستان سفر کنید. تاپاس ماهی قزل آلا، ماهی آزاد، نان فلت برد (flatbread)، گوشت خیس خورده گوزن شمالی، پاته گوزن شمالی، گوشت شکاری و کرنبری های کوهی را از قبل در یکی از تماشایی ترین سفرهای قطاری جهان سفارش دهید.

خط سریع السیر مشرقی هیرام بینگهام، پرو

این قطار تخت خواب دار به سبک دهه 1920 از میان کوه های مه آلود و رودخانه سریع و خروشان اورومبامبا پرو به سمت قلعه نظامی اینکاها در ماچو پیچو می رود. این مسیر 3.5 ساعته از دشت های مرتفع شروع می شود، از خانه های کشاورزی مربوط به عصر اینکاها می گذرد، سپس از زمین های سرسبز و دهکده های رنگارنگی عبور می کند و به شهر گمشده مشهور آگوس کالینتز (Aguas Calientes) می رود. قطار تا نزدیکی نوک کوه ماچو پیچو پیش می رود جاییکه مسافران بیش از 7500 فوت بالای سطح دریا قرار دارند. چای کوکا (Coca) و کپسول اکسیژن در صورت بروز بیماری های ناشی از ارتفاع در یکی از برترین سفرهای قطاری جهان موجود است.

خط سریع السیر برنینا، سوئیس و ایتالیا

این خط راه آهن که از دره یخی آلپی سنت موریتز به سمت درختان پیچ و تاب خورده نخل تیرانو در ایتالیا می رود، یکی از پرشیب ترین مسیرهای ریلی در جهان است که بدون ریل های چهارچوبی، چرخ دنده یا کابل ساخته شده است. در تابستان مسافران برای دو ساعت سوار یک کالسکه روباز می شوند. این فرصتی عالی برای عکس گرفتن بدون وجود مانعی مثل شیشه است. پیچ های تند زیگزاگ مسیر به حدی است که مسافرن عقب قطار می توانند ببینند که جلوی قطار به جهت مخالفی می چرخد. توصیه می شود رزرو انجام دهید چون این قطار در بین برترین سفرهای قطاری جهان محبوبیت زیادی دارد.

تماشایی ترین سفرهای قطاری جهان (+عکس)

 
تماشایی ترین سفرهای قطاری جهان (+عکس)

منبع:همگردی 

جنگل جهان چای راه آهن مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر