کد خبر: 665721 A

با ابداع یک روش جدید؛

محققان روشی نوین برای سوق دادن سیارک ها به سمت زمین ارائه کرده اند تا مواد معدنی، فلزات و آب را از آنها استخراج کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از دیلی میل، گروهی از محققان انگلیسی روشی ابداع کرده اند تا مسیر صخره های فضایی را به سمت زمین منحرف کنند و به این ترتیب استخراج و کاوش آنها راحت تر شود.

 دانشمندان معتقدند سیارک ها که غنی از فلزات گرانبها مانند پلاتینیوم و طلا هستند احتمالا برای هریک از ساکنان کره زمین ثروتی معادل ۷۵ میلیارد پوند(۱۰۰ میلیارد دلار) فراهم می کنند.

طبق تحقیقی جدید، این اشیای آسمانی را می توان در مسیرهای ثابت اطراف زمین قرار داد و با استفاده از موشک آنها را به سمت میدان گرانشی زمین سوق داد.

هنگامیکه آنها در مدار زمین قرار گرفتند فضاپیماهای کوچک و بی سرنشین می توانند این صخره های آسمانی را برای وجود فلزات، مواد معدنی و آب کاوش کنند.

 این تحقیق توسط محققان دانشگاه گلاسکو انجام شده و با استفاده از روش aerobraking سیارک ها را شکار می کند. در این روش از اتمسفر سیاره به عنوان عاملی برای کاهش سرعت سیارک ها استفاده می شود.

با استفاده از این روش فضاپیماهای بین ستاره ای بین مریخ و ونوس قرار داده شدند. همچنین با کمک این روش از سرعت فضاپیماهای در حال بازگشت به زمین کاسته می شود.

به هرحال محققان معتقدند این روش را می توان برای کاهش سرعت سیارک های نزدیک زمین به کار گرفت و آنها را به کمک فضاپیمایی کوچک به سمت زمین سوق داد.

در این سفر فضاپیما به سیارک متصل می ماند تا در صورت نیاز مسیر آن را اصلاح کند.

 اگر این روش از فاصله کافی انجام شود به سوخت کمی نیاز دارد. همچنین برای اجتناب از فاجعه، سیارک هایی برای این روش انتخاب می شوند که قطرشان کمتر از ۳۰ متر باشد. این سیارک ها به اندازه ای کوچک هستند که در صورت موفق نبودن فرایند، در اتمسفر زمین می سوزند.

این محققان سیارک ۲۰۰۵VL۱ را به عنوان هدف احتمالی مناسب برای این ماموریت انتخاب کرده اند.

کد خبر 4395727

 

دلار زمین فضاپیما فلزات مدار زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر