کد خبر: 661052 A

برای کنترل درد و بیماری‌ها می‌توانید این مواد غذایی را جایگزین قرص و داروها ی شیمیایی کنید.

به گزارش ایلنا، شما می‌توانید به جای خرید مکمل‌های غذایی، مفیدترین ریزمغذی‌ها را از طریق مصرف مواد غذایی که در ادامه معرفی می‌شود، وارد بدن کنید:

اسید سالیسیلیک (برای جلوگیری از بروز التھاب): اسید سالیسیلیک، مانند آسپرین مانع از التھاب در بدن می‌شود. این ماده مغذی در مارچوبه، شلیل، زردچوبه و فلفل پاپریکا یافت می‌شود.
 
فیبر نامحلول (برای سلامت دستگاه گوارش): فیبر نامحلول لوله‌ھای گوارشی را پاک کرده و حتی مواد سرطان زا را ھم از آن دور می‌کند. فیبر نامحلول در انواع لوبیا، دانه‌ھا، عدس و سبوس یافت می‌شود.
 
تئانین (برای کاھش استرس): این اسیدآمینه، خاصیت آرامبخش دارد و قدرت فکر را افزایش می‌دهد. تئانین در چای سبز یافت می‌شود.
 
پتاسیم (برای کنترل فشار خون): پتاسیم با تنظیم سدیم خون، به کاھش فشار خون کمک می‌کند. این ماده معدنی در ماھی سالمون وحشی، آووکادو، عنبه ھندی، سیب زمینی با پوست، آلو، خرما و انجیر خشک یافت می شود.
 
منیزیم ( برای جلوگیری از کوفتگی عضلانی و مفاصل، جلوگیری از سردرد و میگرن): تحقیقات در این زمینه ھمچنان ادامه دارد اما به طور خلاصه منیزیم، فعالیت عضلات و سلولھا را از راهھای مختلفی، به صورت طبیعی در می آورد. منیزیم در لوبیا، نخود، عدس و ... و تخم کدو یافت می شود.
 
بتا سیتواسترول (برای جریان ادرار و سلامتی پروستات): این ترکیب، تمام فوایدی را که مکمل‌ھای پروستات مدعی آن ھستند، در خود دارد. برخی از منابع غذایی خوب بتا سیتواسترول عبارتند از: روغن ھای گیاھی، پسته، دانه کنجد و آووکادو.
 
لوسین (برای سلامتی عضلات): لوسین، تولید عضله را افزایش می‌دھد. لوسین در گوشت گاو، مرغ، ماھی، بوقلمون و تخم مرغ یافت می‌شود.
 
اکسید نیتریک (برای سلامتی قلب): باعث افزایش جریان خون در قسمت‌های مختلف بدن می‌شود. این ماده مغذی در چغندر، آب ریشه چغندر، اسفناج و کلم چینی یافت می‌شود.
 
لوتئین و زآگزانتین (برای سلامتی چشم): این ترکیبات، تغییرات مولکولی ناشی از بالا رفتن سن را که به بروز مشکلات چشمی و دید منجر می‌شوند، کاھش می‌دھند. این مواد مغذی در کلم پیچ، اسفناج و تخم مرغ کامل وجود دارند.

منبع: رکنا

خرما سیب زمینی فشار خون گوشت مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر