کد خبر: 657284 A

پایگاه شبکه «الجزیره» به گزارشی دست پیدا کرده که از وجود ۲۷ زندان تحت نظر امارات در جنوب یمن پرده برمی‌دارد و نشان می‎دهد این زندان‌ها برای شکنجه و آزار جنسی یمنی‌های بازداشت شده استفاده می‌شدند.

به گزارش ایلنا، این گزارش افشا کرده که یمنی‌های بازداشت شده در شبکه زندان‌های مخفی ساخته شده به وسیله امارات در سرتاسر جنوب یمن در معرض انواع روش‌های بازجویی که شامل شکنجه‌های جسمانی و روانی بوده قرار داشته‌اند.

این گزارش نشان می‌دهد که زندانیان در این زندان‌ها از سوی نیرو‌های ائتلاف مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و برخی از اندام‌های آنان در معرض شوک الکتریکی قرار می‌گرفته است.

الجزیره به نقل از این گزارش می‌نویسد: برخی از زندانیان در حالی که در حالت معلق قرار گرفته‌اند مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و در طول جلسات بازجویی از کابل‌های برق، چماق و میله‌های فولادی استفاده می‌شود.

در برخی از موارد زندانیان از خواب محروم شده و در فضای محدود با وضعیت بهداشتی و تهویه ناکافی قرار می‌گرفته‌اند.

برخی از زندانیان نیز هدف ضربات سخت شلاق Whip قرار گرفته و پس از آن بر روی زخم‌های آنان نمک پاشیده شده است.

بنا بر این گزارش ۴۹ نفر در پی این شکنجه‌ها جان خود را از دست داده‌اند و محلی برای دفن این افراد از سوی ائتلاف در نظر گرفته شده است.

این گزارش تأییدی بر گزارش ماه ژوئن خبرگزاری آسوشیتدپرس است که در آن پرده از ۱۸ زندان مخفی امارات در یمن برداشته شد.

ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ نیز دیده بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه در گزارشی اعلام کرد که ۱۷۰ زندانی Prisoner یمنی در زندان عدن که تحت کنترل نیرو‌های امارات است تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار دارند.

1747159_198

1747239_614.png

1747240_160

منبع: رکنا

برق خواب زندان ضرب و شتم یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر