کد خبر: 652860 A

به گزارش ایلنا، حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.

در مورد دعواهای زناشویی خود فکر کنید

افسرده

شما نباید شریک زندگی‌تان را بعد از مرتکب اشتباه شدن به سادگی ببخشید؛ محققان می‌گویند زنی که برای اثبات عشق یا حفظ زندگی مشترکش، بدون گفت‌وگو و صحبت کردن در مورد اشتباهات همسر خود او را می‌بخشد مجوزی برای تکرار خطا را برای او صادر می‌کند، در مورد اشتباهات و ناراحتی‌های زندگی صحبت و آنها را با هم حل کنید و بعد یکدیگر را ببخشید.
 
یادتان باشد با یکدیگر قهر نکنید، مردها با قهر کردن زن یکدیگر عوض نمی‌شوند، ممکن است بیایند و معذرت خواهی کنند و تعهد بدهند اما کینه شما را بیشتر در دل می‌گیرند و پس از بازگشت جبران می‌کنند، هیچ مشکلی با قهر کردن حل نمی‌شود بلکه پیچیده‌تر می‌شود، قهر کردن تمرین جدایی است.

این مواد را در یخچال نگه ندارید

کاهش قیمت پیاز و هندوانه

هندوانه، خربزه، سیب زمینی، گوجه فرنگی ، میوه‌های هسته دار، عسل، دانه‌های قهوه، پیاز، سیر، سس‌های تند، شکلات‌های فندقی، نان، شیرینی، آجیل، روغن،گیاهان تازه، کره بادام زمینی، موز، کدوهای زمستانی، کچاپ، میوه‌هایی از خانواده مرکبات و مربا از موادی هستند که نباید در یخچال نگه داری شود، نگه داری این مواد در یخچال مضراتی برای بدن دارد که به مرور خود را نشان می‌دهد، بهترین جای نگهداری این مواد در محلی خنک مانند تراس است که از فاسد شدن مواد هم جلوگیری می‌کند.
 

نوزاد

افسردگی پدران پس از تولد نوزاد
جالب است بدانید جنین بعد از 6 ماهگی می‌تواند استرس و بیماری‌های روحی پدر را نیز احساس کند؛ جنین می‌تواند با آنالیز صدای پدر خود به استرس پدر پی ببرد و بعدها نیز روی روحیاتش اثر می‌گذارد؛ خوب است بدانید مردان پس از زایمان خانم خود دچار افسردگی می‌شوند، یک تحقیق جدید نشان داده است که افسردگی پس از زایمان  در مردان بسیار واقعی است حدود 10 درصد از مردان علائم افسردگی پس از تولد یک کودک را در خود نشان می‌دهند.
 
خیار

روش فوری برای درمان بوی بد دهان

بسیاری افراد برای رفع بوی بد دهانشان، راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند تا این بو از بین برود، بوی بد دهان در بسیاری افراد که در بیرون از منزل کار می‌کنند باعث شده اعتماد به نفس آن‌ها کاهش پیدا کند و به دلیل این ضعف موفعیت‌های کاری بسیاری را از دست می‌دهند، حال برای اینکه بتوانید این بو را از بین ببرید راهی آسان و راحت را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

یک حلقه خیار را به سقف دهانتان بچسبانید و به مدت 30 ثانیه بازبانتان آن را نگه دارید؛ نگه داشتن خیار به مدت 30 ثانیه باعث از بین رفتن باکتری های عامل بوی بد دهان می‌شود.

 

کنجد

کم خونی با مصرف کنجد

برای درمان کم خونی از کنجد به عنوان منبع آهن استفاده کنید، کنجد یکی از مغذی‌ترین و پر انرژی ترین دانه‌های روغنی است و می‌تواند برای صبحانه به همراه یک نان تست، نصف موز و مقداری کنجد بسیار مفید باشد، همچنین روغن کنجد هم خواص بسیاری دارد که محققان طب سنتی استفاده از آن را بسیار توصیه می‌کنند، برای اینکه کم‌خونی خود را درمان کنید می‌توانید به سراغ طب سنتی بروید و از فواید موادی که محققان توصیه کرده‌اند بهره ببرید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

استرس افسردگی پدر زایمان مرکبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر