کد خبر: 648628 A

شیوخ وهابی به جای موضع‌گیری درباره مهمترین مسائل روز جهان اسلام و یا انتقاد از سیاست‌های آل سعود از جمله بازداشت روزافزون مخالفان و منتقدان داخلی به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازند که محمد العریفی یکی از این شیوخ جنجالی در فضای مجازی به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا، شیخ محمد العریفی از مبلغان و شیوخ وهابی مشهور به سبب فعالیت گسترده در فضای مجازی به شمار می‌رود، العریفی مدتی است که کار‌های عجیبی می‌کند، مثلا چندی پیش در صفحه شخصی خود در توئیتر که ۲۱ میلیون نفر دنبال‌کننده (فالوور) دارد، آگهی تبلیغاتی درباره برخی محصولات همچون برنج و چای منتشر کرد و به تازگی هم یک آگهی تبلیغاتی درباره قهوه تولیدی یک شرکت به نام شرکت الخیر در صفحه خود قرار داده است.

در این آگهی آمده است: قهوه شرکت الخیر، سریع آماده می‌شود و نیاز به تلاش زیاد برای آماده کردن ندارد، مسافر تابستان، اصول کیفیت را فراموش نکن.

این گونه اقدامات سبب شده است تا فعالان در فضای مجازی وی را آماج انتقاد‌های خود قرار دهند.

با وجودی که حساب شخصی وی ۲۱ میلیون نفر دنبال کننده (فالوور) دارد، ولی توئیت تبلیغاتی جدید وی تنها ۱۷۸ بار بازنشر (ری‌تویت) شده است آن هم بعد از گذشت بیش از ۱۲ ساعت از انتشار آن.

 

کاربری در واکنش به این اقدام العریفی به طعنه خطاب به وی نوشت: آیا قهوه خوب سبب افزایش قدرت مومن برای عبادت و شب زنده داری می‌شود؟

العریفی یک ماه پیش هم یک آگهی تبلیغاتی دیگر درباره محصول چای این شرکت در صفحه خود قرار داده بود.

فعالان سعودی با حمله به العریفی گفته‌اند وی باید به جای پرداختن به امور تجاری و حاشیه‌ای در مقابل بازداشت‌های مستمر علما و مبلغان در عربستان موضع‌گیری کند.

آن‌ها العریفی را به تسلیم شدن در برابر فشار‌های حکومت سعودی و خودداری از هرگونه اظهارنظر و موضع‌گیری در خصوص مسائل محوری جهان اسلام همچون مسئله فلسطین و مسائل منطقه مانند بحران میان قطر و چهار کشور عربی به سرکردگی سعودی متهم کرده‌اند.

شیخ العریفی چند ماه پیش هم یک آگهی تبلیغاتی مربوط به وسایل منزل را پس از آنکه مورد انتقاد‌های شدید قرار گرفت، از صفحه خود حذف کرده بود.

این شیخ وهابی ید طولایی در حمایت تبلیغی و رسانه‌ای از گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه به ویژه در سوریه دارد.

منبع: تسنیم

جهان اسلام چای فضای مجازی قهوه سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر