کد خبر: 648536 A

گزارش‌ها و مستندات ارائه‌شده در کینگز کالج لندن، ادعا می‌کند زنان و کودکان در فعالیت‌های تروریستی اخیر داعش نقش پررنگی داشته‌اند.

به گزارش ایلنا، روزنامه گاردین به همین دلیل در تیتر یک خود هشدار می‌دهد جامعه بریتانیا تهدیدات زنان وابسته به داعش را جدی بگیرد. این روزنامه در گزارشی در صفحه یک خود ادعا می‌کند ۱۳ درصد شهروندان خارجی بریتانیا که با داعش در سوریه و عراق آشنا شده‌اند، زنان بوده‌اند. این افراد بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ در عراق و سوریه رفت‌وآمد داشته‌اند.

نکته جالبی که گاردین از این گزارش استخراج کرده، این است که حدود ۱۲ درصد جمعیت رصدشده و موردنظر را در این تحقیقات، کودکان زیر سن قانونی تشکیل می‌دهند. در این گزارش به جامعه بریتانیا هشدار داده شده نکات امنیتی را رعایت کنند و این موضوع را جدی بگیرند.

روزنامه گاردین در عکس یک خود، بازی کودکان را در دریا و سواحل بریتانیا نشان می‌دهد. تعطیلات تابستانه از راه رسیده و مدارس تعطیل شده‌اند و بچه‌ها فرصت فراغت از تحصیل پیدا کرده‌اند. اما مراکز هواشناسی بریتانیا هشدار داده‌اند شهروندان بریتانیایی این روزها کمتر در هوای آفتابی حاضر شوند. جیوه دماسنج‌ها تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالا رفته و افزایش دما نگران‌کننده شده است. بریتانیایی‌ها به این میزان افزایش دما عادت ندارند. گزارش دیگر در صفحه یک گاردین مطلبی درباره نحوه کنترل کارمندان مشکوک و مظنون در دولت خانم تاچر است. دولت تاچر فهرستی از کارمندان کمونیست، آنارشیست، فاشیست و... تهیه می‌کرد و هرگونه حرکت آنها را زیر نظر ‌می‌گرفت.

نکته: صفحه یک گاردین با گزارش‌هایی از زنان داعشی و نحوه نظارت بر کارمندان در دوران تاچر خواندنی است.

منبع: شرق

دولت زنان کودکان لندن داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر