کد خبر: 647693 A

بتازگی فاش شده است که ۱۵۷ گیگابایت اطلاعات ۱۰۰ شرکت‌ خودروسازی از جمله تسلا، فورد، فولکس واگن و تویوتا مورد سرقت قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، «کریس ویکی» یکی از محققان امنیت اطلاعاتی متوجه این شکاف اطلاعاتی شد و اعلام کرده حدود ۴۷ هزار سند حساس کشف کرده که در فضای اینترنت منتشر شده‌اند. در کل ۱۵۷ گیگابایت اطلاعات فاش شده شامل نقشه اولیه دقیق و طرح‌های کارخانه، اسناد مربوط به مشتریان مانند رسید، قرارداد و برنامه کاری همراه قراردادهای محرمانه بوده‌اند.

گفتنی است که خودروسازان به طور معمول اقدامات زیادی برای حفاظت از این نوع اطلاعات حساس می‌کنند زیرا افشای رازهای تجاری، فضای رقابت را ناعادلانه می‌کند. جالب آنکه تمام این شرکت‌ها یک نقطه مشترک داشتند و همه آنها با شرکتی کانادایی به نام Level One Robotics and Controls همکاری داشتند که در حوزه طراحی فرآیندهای اتوماسیون برای خودروسازان و تهیه‌کنندگان تجهیزات فعالیت می‌کند.

«ویکی» نیز این اطلاعات را در یکی از سرورهای بک آپ‌های Level One یافته است. در این رویداد عملیات هک صورت نگرفته بود، زیرا سرور با پسورد محافظت نمی‌شد بنابراین هر کسی می‌توانست به آن دسترسی یابد.

جالب آنکه میان موارد افشا شده، اطلاعات جمعی از کارمندان Level One نیز مانند گواهینامه رانندگی و پاسپورت وجود داشته است. البته در این رویداد اطلاعات مشتریان شرکت‌های خودروسازی فاش نشده است.

منبع: مهر

اینترنت خودروسازان رقابت سرقت امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر