کد خبر: 644031 A

محققان فرانسوی می گویند؛

مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با بیماری آسم مقابله می‌کند

به گزارش ایلنا، محققان دانشگاه پاریس عنوان می کنند افراد مبتلا به آسم می توانند با مصرف بیشتر میوه، سبزیجات و غلات کامل به کاهش علائم بیماری خود از جمله دشواری در نفس کشیدن، درد سینه و سرفه کردن کمک کنند.

از سوی دیگر، کسانی که رژیم غذایی ناسالم حاوی مصرف زیاد گوشت، نمک و مواد قندی دارند، احتمالا به سختی علائم بیماری شان تسکین می یابد.
 
«رونالد آندریاناسولو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «رژیم غذایی سالم عمدتاً حاوی مصرف بالا میوه، سبزیجات و فیبر است. این نوع رژیم غذایی دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی است و عناصر موجود در یک رژیم غذایی سالم احتمالا به کاهش علائم کمک می کند.»
 
وی در ادامه می افزاید: «رژیم غذایی کمتر سلامت، شامل مصرف بالا گوشت، نمک و مواد قندی است و این عناصر دارای قابلیت های التهاب زا هستند که احتمالا به تشدید علائم آسم منجر می شوند.»
 
این نتایج نشان می دهد در مورد مردان و زنان مبتلا به آسم که از رژیم غذایی سالم پیروی می کنند احتمال کاهش علائم بیماری به ترتیب ۶۰ و ۲۷ درصد کاهش می یابد.
 
در این تحقیق، محققان داده های ۳۴,۷۷۶ نفر را بررسی کردند.
 
در مجموع مردانی که رژیم غذایی سالم تری داشتند ۳۰ درصد با کاهش احتمال تجربه علائم آسم مواجه بودند، در حالیکه زنان دارای رژیم غذایی سالم تر، شاهد کاهش علائم بیماری شان تا ۲۰ درصد بودند.

منبع: مهر

رژیم غذایی زنان سبزیجات گوشت مردان و زنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر