کد خبر: 643817 A

در مالزی صورت گرفت؛

در مالزی خانواده دختری 11 ساله به دلیل ثروت پیرمردی او را به اجبار به عقد وی در آوردند.

به گزارش ایلنا، در بیشتر کشورهای جهان ازدواج زیر سن قانونی کاملا ممنوع است و عمل اینکار جرم به همراه دارد، اما بعضی کشورها که اکثرا سنتی و جهان سومی هستند به هیچ عنوان این نوع ازدواجها را نادرست نمی‌دانند.

طبق یک سنت قدیمی، خانمهای هندی بینیهایشان را برای عدم زیبایی و عدم تحریک توسط مردان قبایل دیگر سوراخ میکردند که حتماً شوکه کننده است و در منطق، کاملا کاری اشتباه محسوب می‌شود.

 

اما در روز گذشته خبر ازدواج داماد 41 ساله با یک دختر 11 ساله در مالزی منتشر شد که مدتی پس از انتشار این خبر،مردم مالزی و تمام افراد در سرتاسر جهان به آن واکنش بدی نشان دادند چرا که این اتفاق باعث خشونت و عصبانیت آنها شده بود.

ازدواج این مرد دختر 11 ساله توانست یکی از خبرهای پر بازدید و پرحاشیه این روزها در رسانه شود.این مرد 41 ساله دارای دو همسر و 6 کودک بین 5 تا 18 سال است که پس از ازدواج با دختر 11 ساله اکنون 3 همسر دارد.

پدر و مادر فقیر و تهی دست خانواده دختر، در زمان خواستگاری شرط گذاشتند که دخترشان از 16 سالگی در خانه داماد زندگی کند.موافقت خانواده عروس با خانواده داماد تنها به علت ثروتمند بودن وی است.

داماد 41 ساله ادعا کرد تا زمانی که دختر به سن 16 سالگی نرسد با او ازدواج نخواهد کرد. این ازدواج کاملا اشتباه در کشور مالزی ثبت نشده و احتمال می‌رود که در کشور تایلند برگزار شده است.

ماریان کلارک هاتیق، یکی از نمایندههای یونیسف در مالزی این چنین گفت این اتفاق کاملا تکان دهنده بود.

همچنین لازم به ذکر است که حداقل سن ازدواج در مالزی طبق قوانین کشوری،18 سال است و با این حال دخترانی که قصد ازدواج سن زیر 18 سال را دارند می‌توانند در طی برخی مراحل حداکثر در سن 16 سالگی عروسی کنند.

طبق آخرین اطلاعات، اغلب ازدواج ها در سنین کودکی در جنوب قاره آسیا بیشترین میزان را دارند و جالب است بدانید که یک روزنامه انگلیسی زبان کشور مالزی،درسال 2016 گزارش داد که بیش از 9000 ازدواج در سنین کودکی در میان سال های 2011 تا 2016 میلادی رخ داده است.

منبع: رکنا

۸۷۵۷۶۵۴۵۴۳۳۴

 

ثروت جهان خانواده رسانه مالزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر