کد خبر: 642579 A

نادر قاضی‌پور:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از تضعیف اقتصاد خانوارها به دلیل تداوم گرانی‌ها انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، نادر قاضی‌پور (نماینده حوزه انتخابیه ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی) در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت اقتصادی خانوارهای کشور گفت: باید پذیرفت تداوم گرانی‌ها معیشت خانوارهایی که از درآمد متوسط و پایین برخوردار هستند را با مشکل جدی روبرو کرده است.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، افزود: اینکه در کشور حقوق کارگران،کارمندان و بازنشستگان بصورت محدود و با محاسبات ریالی افزایش یابد اما هزینه و قیمت بسیاری از کالاها بر اساس نرخ دلار رشد کند غیرقابل قبول است چرا که در این وضعیت سطح معیشت خانوارها تضعیف می‌شود.

نماینده مردم ارومیه، تصریح کرد: افزایش نرخ ارز باعث شده سرمایه‌داران، ثروتمندتر شوند و خانوارهای مستضعف جامعه ضعیف‌تر شوند. این در حالی است که در شرایط مذکور ثروتمندان مالیاتی نیز پرداخت نمی‌کنند.

قاضی‌پور در ادامه گفت: دولت برای رسیدگی به وضعیت معیشتی خانوارها، حداقل باید اقلام خوراکی مانند برنج، گوشت، روغن، نان، قند و شکر را با قیمت مناسب به خانوارها ارائه کند و در این راستا می‌تواند از ساز و کار ارائه سبد کالا استفاده کند.     

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، یادآور شد: بخش قابل توجهی از حقوق‌های محدود بسیاری از خانوارها صرف پرداخت اجاره بهای مسکن می شود. بنابراین باید برای تامین مسکن برنامه‌های عملیاتی کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه شود.

گرانی نادر قاضی‌پور سبد کالا تامین مسکن معیشت خانوارها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر