کد خبر: 637444 A

توسط شرکت انگلیسی تولید شد؛

یک شرکت انگلیسی به نام اینوو- 8 برای اولین بار یک کفش ورزشی عرضه کرده که مدعی است تنها با استفاده از ماده گرافن تولید شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از وی تری، گرافن قدرتمندترین و مستحکمترین ماده موجود در جهان است. ولی به علت خواص شیمیایی خاص خود و از جمله ترد و شکننده بودن استفاده از آن برای تولید مواد مختلف مصرفی کار سادهای نیست.

یک شرکت انگلیسی به نام اینوو- 8 برای اولین بار یک کفش ورزشی عرضه کرده که مدعی است تنها با استفاده از ماده گرافن تولید شده است.

شرکت یادشده با همکاری محققان دانشگاه منچستر این کفش را تولید کرده  ومدعی است کفش یادشده از موادی خاص تولید شده که استحکام و مقاومت آن را به میزان چشمگیری افزایش داده است.

اینوو – 8 می گوید با این کفش می توان تا 1600 کیلومتر پیاده روی کرد. گرافن 200 برابر قوی تر از فولاد و بسیار سبکتر از آن است و از سوی دیگر این ماده نازکترین ماده موجود در جهان هم محسوب میشود. انتظار میرود تولید این کفش با گرافن انقلابی در صنعت پوشاک و تولید انواع البسه ایجاد کند.  

عرضه این کفش در سه مدل از سه هفته دیگر آغاز میشود. یک مدل از این کفش به نام Mudclaw G 260 برای کوه نوردی و عبور از موانع، یک مدل دیگر به نام TerraUltra G 260 برای دوندگی در مسافتهای طولانی با کولههای سنگین و سومی به نام F-Lite G 290 برای استفاده در سالن‌های ورزشی، ژیمناستیک و غیره تولید می‌شود.

پیاده روی جهان صنعت فولاد کفش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر