کد خبر: 634214 A

با تکنیکهای جدید علمی:

حجم ویدئو: 63.28M | زمان ویدئو: 00:03:38

برزیل با ۱۶.۶ درصد شانس برنده شدن در رتبه نخست، پس از آن آلمان با ۱۲.۸ درصد و اسپانیا پس از آنها با ۱۲.۵ درصد شانس سوم قهرمانی است.

به گزارش ایلنا بر اساس گزارش اسکای نیوز  تکنیک های جدید به محققان اجازه می دهد تا بدانند که چه کسی فاتح جام جهانی روسیه می شود. آنها از یک مدل که بر اساس طیف وسیعی از شیوه های بوکمارک ها بود استفاده کردند که توسط آمارگیران حرفه ای تهیه می شد .با این مدل بی نظیر، برزیل با 16.6 درصد شانس برنده شدن در مسابقات جام جهانی، پس از آن آلمان با 12.8 درصد و اسپانیا پس از آن با 12.5 درصد شانس سوم قهرمانی است.

اما بقیه تیمها نباید ناامید باشند. طرفداران انگلستان می توانند قلب را متقاعد کنند که این نوع رویکردهای آماری متداول به سختی پیشرفت علمی را به همراه دارد.

دکتر آندریاس گرول در دانشگاه فنی دورتموند در آلمان و چندین همکارش سه روش مختلف مدل سازی را بر اساس عملکرد در چهار دوره قبلی از سال 2002 تا 2014 مقایسه کرد.

بهترین آنها باعث شده که دانشمندان بتوانند قدرت پیش بینی الگوریتم خود را به طور قابل توجهی بهبود دهند.

با این وجود کار آنها فقط بهترین تیم را در ابتدای مسابقات انتخاب نمی کند، بلکه احتمال پیشرفت آنها را در مراحل مختلف برای صعود به مراحل بالاتر پیش بینی می کند.

دانشمندان بر این باورند که اسپانیا و نه برزیل در واقع از کاندیداهای حذف از مسابقات است - اما تنها در پایان مرحله نیمه نهایی، و نه در مراحل اولیه.

نحوه کارکرد الگوریتم آن این است که احتمال وقوع زنجیره ای از حوادث پس از وقوع رویدادهای قبلی در زنجیره، تغییر می کند.

به محض این که الگوریتم دوباره مانند هشت سال گذشته تکرار شود، آلمان بیشترین شانس برنده شدن را به دست می آورد - چیزی که دانشمندان می گویند این است که آلمان دارای گروه سخت تری است. اما طبق این پیس بینی علمی این دوره شاهد مسابقه آلمان و برزیل در فینال مسابقات خواهیم بود.

منبع: علم و فناوری

آلمان اسپانیا جام جهانی قلب رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر