کد خبر: 632057 A

شنبه شب و در پایان نشست سران آمریکا، انگلیس، ایتالیا، ژاپن، کانادا، آلمان و فرانسه هفت کشور دارای اقتصاد برتر، دفتر مطبوعاتی دولت آلمان عکسی را منتشر کرد که در آن رهبران شش کشور عضو جی هفت با نگاهی غیر دوستانه به ترامپ اطراف وی گرد آمده‌اند.

به گزارش ایلنا، در واکنش به این عکس که بازتابی بسیار گسترده در شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها داشت، کاخ سفید روز یکشنبه تصویر دیگری از این دیدار منتشر کرد و نوشت در این عکس همه لبخند بر لب دارند، خوشحال و شاهد فضایی دوستانه در آن هستیم.

شبکه تلویزیونی سی ان ان در این باره گزارش داد: عکس انتشار یافته توسط دفتر دولت آلمان که در تمامی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای منتشر شده است، در مقایسه با تصویر دومی که از سوی کاخ سفید ارائه شده داستان دیگری دارد. 

ترامپ در برابر دیگر اعضای گروه 7 و مرکل که دستان خود را عمودی بر روی میز گذارده، با دستانی روی هم، گارد (موضع دفاعی) گرفته است.

واکنش کاخ سفید به انتشار گسترده یک عکس در فضای مجازی (+عکس)

رسانه آمریکایی ادامه داد: «رفتار بدنی» ترامپ در عکس منتشره آلمان بسیار متفاوت از تصویر کاخ سفید است.

چهل و چهارمین نشست سران جی هفت 18 و 19 خردادماه در «لا مالبه» ایالت کبک کانادا در حالی برگزار شد که برخی کارشناسان و ناظران بین الملل این نشست را پایانی بر این گروه دانستند.

این اجلاس تحت الشعاع اعمال افزایش تعرفه‌های گمرگی از سوی ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا قرار داشت که به تنش‌های تجاری بین این کشور و متحدان بویژه اروپایی واشنگتن، کانادا و مکزیک تبدیل شده است.

منبع: عصر خبر

کاخ سفید انتشار گسترده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر