کد خبر: 628616 A

فردی که صفحه اینستاگرامش پر است از فیلم‌های دلخراش دیگری از سر بریدن بیمارگونه حیوانات اهلی مانند مرغ و خروس، اما در فیلم اخیر ثابت کرده که جز گونه‌های اهلی، به کشتار و سلاخی گونه‌های حیات وحش هم مشغول است.

به گزارش ایلنا به نقل از تابناک، طی روز‌های گذشته فیلمی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که حکایت از مرگ انسانیت و البته هرج و مرج محیط زیستی در کشور دارد. فیلمی از سلاخی یک روباه و انتشار آن در اینستاگرام، توسط کاربری که ظاهرا علاقه زیادی به چهره شدن از این طریق دارد.

فردی که صفحه اینستاگرامش پر است از فیلم‌های دلخراش دیگری از سر بریدن بیمارگونه حیوانات اهلی مانند مرغ و خروس، اما در فیلم اخیر ثابت کرده که جز گونه‌های اهلی، به کشتار و سلاخی گونه‌های حیات وحش هم مشغول است.

امثال روباهی نگون‌بخت که معلوم نیست چگونه به دام افتاده و کشته شده، اما در فیلم به وضوح مشخص است که پوستش کنده، سرش بیخ تا بیخ بریده شده و دل و روده‌اش هم از معرض تیغ این فرد در امان نمانده است. جست‌وجویی در امعا و احشای حیوان به نیت یافتن "زهره" یا همان کیسه صفرایش.

نمایشی که بخش پایانی آن، نمایش زهره و سر بریده روباه مقابل دوربین و بیان غرورمندانه جملاتی در باب گذاشتن حق روباه کف دستش است؛ نمایشی که اگرچه با توجه به بیرون کشیدن کیسه صفرای حیوان نگون بخت، این گونه به نظر می‌رسد که ممکن است ریشه در خرافات داشته باشد، اما ظاهرا ورای آن است.

اتفاقی که شاید بخشی از آن نشات گرفته از باور خرافی برخی هموطنانمان باشد که معتقدند زهره روباه برای درمان برخی بیماری‌های خونی مفید است، اما کندن پوست حیوان، بریدن سرش و دیالوگ‌های مهوع فرد، حکایت از آن دارد که پای چیزی بیش از خرافات در میان است. چیزی مثل خشم فروخورده یا بیماری‌ای نگران کننده!

این در حالی است که انتشار فیلم‌هایی از این دست در صفحه این فرد در اینستاگرام این احتمال را به وجود می‌آورد که چه بسا پای جذب مخاطب در میان باشد. تدارک جذب مخاطبان با فیلم‌هایی برش خورده و ادیت شده که می‌توانند بهترین سرنخ‌ها را برای دستگیری وی در اختیار ماموران قرار دهند.

دستگیری فردی که فردی که به نظر دشمن حیوانات به نظر می‌رسد، اما بعید نیست خطرش برای جامعه کمتر از خطرش برای گونه‌های حیات وحش باشد و از این رو جا دارد نه تنها تعقیب وی در دستور کار سازمان محیط زیست قرار گیرد، که از نیروی انتظامی نیز کمک گرفته شده و مقدمات تسریع در دستگیری وی فراهم آید.

روباه سلاخی فالوئر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر