کد خبر: 627803 A

ارزان‌ترین ۴۰۵ آگهی‌شده در سایت مصری برای خرید یک پژو ۴۰۵ سال ۱۹۸۸ حدود ۵‌میلیون و ۸۰۰ هزارتومان‌قیمت دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از اخبار خودرو، پژو 405 در تایلند و سال تولید ۱۹۹۲‌، ۱۶۵ هزار بات «حدود ۲۳ میلیون‌تومان» است. بررسی قیمت فروش و خرید پژو ۴۰۵ در مصر نشان می‌دهد که مدل ۲۰۰۷ آن ۱۶ میلیون و ۶۰۰هزار‌تومان در بازار خودروهای دست‌دوم مبادله می‌شود.

جالب اینکه قیمت این خودرو در ایران کمی ارزان‌تر هم پیدا می‌شود. یک پژو با ۲۰۰ کیلومتر کارکرد، ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار‌تومان در سایت دیوار قیمت‌گذاری شده است. همین مدل و تولید همین سال با کمی لکه روی اتاق شاگرد و ۲۲‌هزار کیلومتر کارکرد ۱۴میلیون‌تومان قیمت دارد.

پژو دیگری با ۱۹۵ هزار کیلومتر کارکرد و مشخصات متفاوت با خودروهای نام‌برده ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار‌تومان فروخته می‌شود. سال ۱۹۹۷ آخرین سالی بود که مردم فرانسه، سوار پژو ۴۰۵ نو می‌شدند.

یک مدل پژو سال ۱۹۹۴ «برابر با حدود سال ۱۳۷۲ شمسی» امروز ۳ هزار و ۹۵۰ یورو می‌ارزد. یعنی با قیمت هر یورو ۵ هزار و ۷۱۰ تومانی، حدودا ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان‌قیمت دارد. با این پول در ایران می‌توان برای خرید پژو ۴۰۵ مدل ۱۳۹۱ اقدام کرد. خودرویی که حرکت را از فرانسه شروع کرد و سال‌ها زیر پای مردم اندونزیایی افتاد. جاده‌های مالزی، هلند و تایوان را بالا پایین کرده، در محله‌های زیمبابوه چرخیده، پا به ایران و مصر گذاشته و به بنگاه‌های اروپایی رونق بخشیده است. خرید این خودرو با تاریخچه ۳۱‌ساله‌اش هنوز رواج دارد.

پژو 405
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر