کد خبر: 625086 A

اولین رویارویی دو کشور همسایه بعد از چهار دهه باعث شد تا رسانه‌های ترکیه توجه خاصی به جدال روز هفتم خردادماه نشان بدهند.

تیم‌های ایران و ترکیه روز هفتم خردادماه در ورزشگاه فاتح تریم باشاک شهیر مقابل هم صف آرایی می‌کنند تا شاگردان کارلوس کی روش در آستانه سفر به روسیه یکی از جدی‌ترین محک‌های خود را پشت سر بگذارند. جدال با همسایه‌ای سرشناس در فوتبال اروپا که بعد از 40 سال مقدمات آن فراهم شد تا جنگ دو تیم به سوژه‌ای جالب برای رسانه‌های پرتعداد ترکیه‌ای تبدیل شود.

سایت "ترکیش فوتبال" امروز در گزارشی پیرامون مصاف ایران و ترکیه نگاهی به آخرین شرایط و فهرست نهایی مربیان دو تیم انداخت و نوشت:«آخرین بار سال 1974 بود که ایران و ترکیه مقابل هم صف آرایی کردند و حالا بعد از این همه سال ایران که خود را برای حضور در جام جهانی 2018 آماده می‌کند به مصاف ترکیه خواهد رفت تا یکی از بازی‌های مهم تدارکاتی خود را پشت سر بگذارد.

میرچا لوچسکیو سرمربی رومانیایی ترکیه برای این بازی در فهرست نهایی از تمام ستاره‌های در دسترس بهره برد اما نکته اینجاست که این مربی نمی‌تواند از رهبر اصلی خود به دلیل محرومیت 14 جلسه‌ای بهره ببرد تا ترکیه بدون آردا توران مقابل ایران رونمایی شود. این بازیکن بعد از جنجالی که در بازی باشاک شهیر به راه انداخت با چنین محرومیت سنگینی روبرو شد تا برای مدتی طولانی از میادین رسمی و ملی دور باشد از همین رو لوچسکیو باید خودش را برای نداشتن کاپیتان اول آماده کند».

سایت ترکی در ادامه به فهرست کی روش برای سفر به روسیه هم نگاهی گذرا انداخت و نوشت:« مربی پرتغالی با خط زدن چند بازیکن سرشناس در آستانه سفر به ترکیه جنجال ساز شد اما با این حال می‌توان از علیرضا جهانبخش ستاره AZ آلکمار هلند، اشکان دژاگه بازیکن ناتینگهام فارست و سردار آزمون مهاجم روبین‌کازان به عنوان ستاره‌های ایران در مصاف با ترکیه نام برد که هر یک در سال‌های گذشته به اسم و رسم خوبی در فوتبال جهان رسیده‌اند به خصوص جهانبخش که با آقای گلی در هلند چند روز پیش خبر پیوستنش به باشگاه گالاتاسرای نیز به گوش رسید».

ایران و ترکیه بازی ترکیه جهان رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر