کد خبر: 604874 A

بزرگترین جشنواره استخدامی کشور با حمایت دستگاه های دولتی و با جذب 20هزار نفر توسط شرکت الوپیک برگزار شد.

مهدی نائبی مدیرعامل شرکت الوپیک گفت: می توانیم ادعا کنیم ایجاد اشتغال، اصلی ترین مشکل بسیاری از کلانشهرها از جمله تهران است. سئوال این است که چطور می توان شغل مناسب ایجاد کرد؟

وی با بیان اینکه بسیاری از کارآفرینان تجربه سالها زندگی در خارج از کشور را داشته اند اما به ایران بازگشته اند، گفت: دلیل این مسئله توانمندی های بالا در کشور است. ظرفیت بازار در تهران بسیار بالاست و زیرساخت ها طور چیده شده که به راحتی می توان ایجاد اشتغال کرد.

نائبی با تقدیر از فراهم شدن زیرساخت های لازم توسط مسئولان کشور گفت: در تهران، مسئولان زیرساخت های متعددی را فراهم کردند، شرکت های دانش بنیان بدون زیرساخت هایی مانند اینترنت نمی توانند فعالیت کنند و اکنون اینترنت در دسترس همگان قرار دارد.

وی افزود: تلفن های هوشمند موضوع دومی است که باز هم غالب مردم از آن برخوردارند.

این کارآفرین به رقابت کم در ایران به عنوان دلیل سوم اشاره کرد و ادامه داد: در کلانشهری مانند تهران شرکت های نوپا می توانند به راحتی و سریع رشد و پیشرفت کنند.

نائبی با بیان اینکه شهر هوشمند مدتهاست به صورت جدی در محافل متعدد مطرح می‌شود، گفت: مدیران ارشد شهری و اعضای شورای شهر در دوره جدید بحث شهر هوشمند را به صورت جدی مطرح کردند و تلاششان حرکت در این مسیر است. قطعا بدون استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان نمی توان به این مهم رسید.

این کارآفرین توضیح داد: به عنوان مثال پیک های موتوری پیش از این برای دریافت سفارش و تحویل آن مسیر رفت و برگشت را طی می کردند اما اکنون با ایجاد استارت آپ های جدید شما در هر نقطه تهران که باشید می توانید یک پیک را در ۵۰ یا ۱۰۰ متری خود در اختیار بگیرید.

نائبی به اعتماد مردم به عنوان یک برگ برنده برای شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: اعتماد مردم یک سرمایه بسیار مهم است و شرکت های نوبنیان باید مراقب باشند این سرمایه را از دست ندهند.

تعداد الوپیکی ها به 100هزار نفر رسید

مونا شیشه گران مدیر دفتر ثبت نام الوپیک با اشاره به بزرگترین جشنواره استخدامی کشور گفت: اولین باری است که این نوع جشنواره استخدامی در کشور برگزار شده است. این اولین تجربه ما بود اما از تجربه یک ساله در بخش استخدام استفاده کردیم و نتایج حاصل شده بسیار رضایتمند بوده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو روز در دانشگاه تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: جوایزی هم برای این جشنواره در نظر گرفتیم که شامل وانت بار، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی، بلوتوس های همراه، موتورسیکلت های مدبالا و... بودند.

وی با اشاره به قرعه کشی برای اهدای جوایز گفت: جوایز بعد از ثبت نام و فعال شدن افراد اهدا می شود؛ در واقع اعلام کردیم که هر فرد در یک سقف زمانی مشخص باید تعداد معینی از درخواست های مشتری ها را برود تا بتواند در قرعه کشی شرکت کند؛ زمان قرعه کشی هم به زودی اعلام خواهد شد.

شیشه گران با اشاره به شرایط سنی ثبت نام کنندگان گفت: بیشترین قشر ثبت نامی جوان ها بودند؛ کسانی که تجربه کاری چندانی نداشتند و عمدتا شغل اولی بودند.

مدیر دفتر ثبت نام الوپیک ادامه داد: خیلی ها هم برای شغل دوم آمده بودند؛ عده زیادی هم دانشجو بودند و می خواستند درآمدی داشته باشند. ضمن اینکه نیاز به کار پاره وقت داشتند و به نظرشان می رسید می توانند در الوپیک به صورت پاره وقت فعالیت کنند و هزینه تحصیل و زندگی در تهران را به دست بیاورند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کسانی که در پیک های سنتی کار می کنند نیز برای استخدام در الوپیک آمده بودند گفت: الان نیروهای الوپیک در کشور به نزدیک 100هزار نفر رسیده است.

شیشه گران در خاتمه گفت: ما برای جذب نیرو محدودیت سواد را نداریم؛ آن قدری که بتوانند از نرم افزارها استفاده کنند و سفارش ها را بخوانند، کافی است. با این حال ما در میان نیروهامان تعداد قابل توجهی دانشجویان دانشگاه های سراسری را هم داریم.

گفتنی است جمع کثیری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، نمایندگان مجلس، نیروی انتظامی، پلیس راهور، شهرداری تهران و معاونان شهردار و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله حامیان این حرکت استخدامی بودند.

اینترنت دستگاه های دولتی رشد شورای اسلامی شهر تهران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر