کد خبر: 598558 A

مجله تصویری سلاح- گاردین IAG (مخفف گروه زرهی بین المللی) نوعی نفربر مجهز به پوشش زرهی است که سطح بالایی از محافظت در برابر عوامل انفجاری، قابلیت آفرود مطلوب و سازگاری از نظر تجاری را در کنار هزینه‌های پایین نگهداری و تعمیر برای بخش نظامی به ارمغان می‌آورد. کمپانی مذکور برنامه‌های خود را روی شاسی تراک کمپانی فورد به نمایش گذاشته است.

گاردین همچنین مجهز به طیفی وسیع از امکانات موجود در یک وسیله نقلیه زرهی خواهد بود.

تمام مواد به کار رفته در ساخت پوشش زرهی این نفربر نظامی، دارای گواهینامه‌های مربوطه هستند.

بخش‌های مختلف شامل جلوی خودرو، طرفین، عقب، سقف و حتی کف به نحوی طراحی شده‌اند که حداکثر حافظت ممکن در مقابل تهدیدات بالستیک را به نمایش بگذارند.

همچنین لازم به ذکر است که سیستم زرهی مذکور از وزن پایینی برخوردار بوده و این موضوع تاثیر مستقیم بر مانورپذیری و قابلیت آفرود خودرو خواهد داشت.

بدنه خودرو به طور کامل زره پوش بوده و می تواند دربرابر سلاح‌های قوی و همچنین مسلسل‌های سبک مقاومت کند.

اجزا کلیدی همانند موتور و محفظه سوخت نیز توسط پوشش‌های زرهی محافظت می‌شوند. علاوه بر موارد فوق، امکان نصب سیستم برجک متحرک در قسمت سقف هم وجود دارد.

این سیستم را می‌توان به انواع مسلسل‌های سبک و سنگین مجهز ساخت. سیستم ترمز، چرخ و لاستیک به منظور حداکثر هماهنگی با قابلیت‌های آفرود خودروی مورد نظر بهینه سازی شده‌اند.

فضای داخلی گاردین با امکانات متفاوت قابل تنظیم هستند. جالب است بدانید یک سیستم ویژه برای نگهداری صندلی‌ها در موقعیت مخصوص خود نیز وجود دارد که با هدف محافظت از نیروهای نظامی حاضر در خودرو طی مانورهای با سرعت بالا طراحی شده است. گاردین تنها برای خرید توسط دولت، نیروهای نظامی و واحد اجرای قانون در دسترس خواهد بود.

مشخصات نفربر زره پوش گاردین

- سطح محافظت: STANAG II

- موتور(ها):

6.7L V8 Diesel (300hp/790lb-ft)

6.2L V8 Petrol (385hp/430lb-ft)

6.8L V10 Petrol (288hp/424lb-ft)

- سیستم انتقال سرعت: 6 سرعته اتوماتیک

- ظرفیت: تا 10 صندلی

 

پوشش خودرو دولت وزن وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر