کد خبر: 584655 A

نوکیا 6 سال پیش با معرفی موبایل 808PureView با حسگر دوربین 41 مگاپیکسلی سر و صدای بسیاری به پا کرد. به تازگی اطلاعاتی منتشر شده که خبر از کار روی موبایل متفاوت بهره‌مند از 5 لنز می‌دهد. شاید این بار هم نوکیا قصد به راه انداختن سر و صدایی دیگر در حوزه دوربین تلفن‌های هوشمند را داشته باشد.

این شایعه که از طریق منبعی نزدیک به واحد کسب و کار تحقیق و توسعه شرکت فاکسکان منتشر شده، دوربین OZO را به یاد می‌اندازد؛ دوربینی که از 8 لنز بهره می‌برد، البته این بار قرار است دوربین پنج گانه به موبایل‌های HMD Global، شرکت مالک برند نوکیا بیاید.

همچنین لازم است اشاره کنیم که این کمپانی در حال حاضر برای توسعه موبایل‌های آتی نوکیا همکاری نزدیکی با فاکسکان دارد. بر اساس اطلاعاتی که منبع یاد شده منتشر کرده در حال حاضر این موبایل بهره‌مند از 5 لنز ساخته شده و آماده گذراندن مراحل آزمایشی است.

636521276593017380

دوربین OZO نوکیا که در مرداد ماه سال 94 معرفی شد، به لطف تعبیه 8 دوربین و 8 میکروفن امکان تولید محتوای 360 درجه‌ای را فراهم می‌کرد. بدین ترتیب امکان استفاده از این محتوا برای هدست‌های واقعیت مجازی فراهم می‌شد. البته در مهر ماه سال جاری بود که سازنده خبر داد به علت رشد کند بازار واقعیت مجازی، از توسعه و عرضه Ozo منصرف شده است.

این دوربین پنج گانه احتمالاً دیدی دایره‌ای را ارئه می‌دهد و از 7 حفره برخوردار خواهد بود؛ 5 حفره برای لنز ها و دو حفره برای جای گیری فلش‌های LED دوگانه. همچنین برخی سایت‌ها اشاره به ترکیب این دوربین کرده‌اند که بر این اساس قرار است از چینش دو دوربین در بالای قاب موبایل به همراه 3 دوربین در پشت بهره ببرد. گفته شده موبایلی که از این دوربین بهره می‌برد، نسخه 2018 موبایل نوکیا 8 نخواهد بود.

هنوز جزئیاتی در مورد نوع لنزها یا هدف از تولید این دوربین روی موبایل منتشر نشده ولی به نظر می‌رسد این دوربین بسیار قدرتمند باشد و با تمام نمونه‌هایی که تا به حال در تلفنهای هوشمند دیگر دیده‌ایم متفاوت باشد. در صورتی که فاکسکان فرایندهای آزمایش این تلفن هوشمند را با موفقیت سپری کند، انتظار می‌رود تولید این موبایل در اواسط سال 2018 آغاز شود و در اوخر همین سال میلادی نیز معرفی شود.

تلفن دوربین کسب و کار موبایل نوکیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر